2500,- Kč
Kvalifikovaný lektor
Certifikát o absolvování
Bench press, mrtvý tah, dřep
garant: Radomil Vašík
08.4.2023
20.5.2023

Cílem semináře je seznámit se s provedením základních silových cviků – dřep, bench press a mrtvý tah. Úvod semináře bude zaměřen na teoretickou část, která se bude věnovat základním pohybovým předpokladům pro vykonání jednotlivých cviků. Probrána bude mobilita jednotlivých kloubů ve vztahu k provedení dřepu, bench pressu a mrtvého tahu. Teoretická část bude pokračovat vysvětlením techniky provedení a povely, které mohou být užitečné pro správnou realizaci základních cviků. Závěr teorie bude patřit rozboru problémových částí cviků, klasifikaci variant hlavních cviků a možném postupu při rozcvičování.

Seminář bude dále pokračovat praktickou částí kde bude každý ze základních cviků představen v praxi. Před začátkem každého cviku bude provedeno rozcvičení a představena jeho technika, na základě teoretických poznatků. Dále bude následovat samotné provedení cviků absolventy kurzu pod dohledem lektora. Na základě poznatků během provedení cviků budou absolventům předána individuální doporučení (mobilita, výběr cviků a posílení konkrétních svalových partií) k optimalizaci pohybu dřepu, bench pressu a mrtvého tahu. Na konci praktické části bude dostatečný prostor pro dotazy a individuální doporučení pro absolventy.

CO JE OBSAHEM

Teorie provedení dřepu, bench pressu a mrtvého tahu
 1. Mobilita – chodidla, kotníky, kyčle, hrudní páteře, ramena
 2. Základy dýchání a stabilizace trupu při provedení základních cviků
 3. Technické aspekty základních cviků
 4. Povely pro optimální provedení základních cviků
 5. Problémové fáze základních cviků a jak je eliminovat
 6. Rozdělení/klasifikace cviků (hlavní, pomocné, doplňkové)
 7. Rozcvičení pro základní cviky
Praktická část
 1. Ukázka rozcvičení pro každý ze základních cviků
 2. Ukázka provedení techniky základních cviků v praxi
 3. Provedení základních cviků absolventy s asistencí lektora
 4. Individuální doporučení na základě provedení základních cviků
 5. Dotazy
 

LEKTOREM DNE JE...

... Radomil Vašík - silově kondiční trenér a zakladatel www.ironwarriors.cz. Národní trenér mládeže v silovém trojboji, autor publikace "Kniha základních tréninkových metod Iron warriors". Desetileté zkušenosti nasbíral tréninkem sportovců v různých odvětvích: powerlifting, strongman, kulturistika, hokej, MMA, atletika, fotbal, kick box, four cross, bikross, rugby...

KOHO RÁDI UVIDÍME

Seminář se svým zaměřením řadí do skupiny seminářů, které vyžadují základní znalosti anatomie svalového a kosterního aparátu člověka. Je tedy vhodný pro absolventy trenérských a instruktorských kurzů, či studentů vysokých škol, u kterých se tato znalost předpokládá. 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6
 • PRAHA - VT Gym, Mladoboleslavská 1116

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza
 • PRAHA - 10.00-17.00 hod., během semináře je obědová pauza

Kapacita: 20 osob

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 

CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT

S Radomilem otevíráme také kurz na téma Rozvoj maximální síly a netradiční cviky v silovém tréninku.

Rezervace do kurzu

Datum Časová dotace Lokalita Cena  
08.4.2023 6 h VT Gym 2500,- Kč
20.5.2023 6 h CrossFit, NewPark 2500,- Kč

Kontaktní údaje

Vyplňte pouze v případě, že chcete vystavit fakturu na firmu.

Vyplněním a odesláním své rezervace stvrzujete souhlas s použitím osobních údajů a se zasláním pokynů k platbě celé částky na Vámi udanou e-mailovou adresu. Platba je možná převodem nebo v hotovosti (po tel. domluvě).

Platba je splatná do 7 dní od odeslání přihlášky, při nezaplacení v řádném termínu se rezervace ruší. Po doručení platby obdržíte potvrzení o zařazení mezi účastníky kurzu. V případě platby zálohy se zbylá částka doplácí v první den kurzu.


V případě jakýchkoliv dotazů nás kontakujte na info@fitnessinstitut.cz