2500,- Kč
Zkušení lektoři
Individuální přístup
Certifikát
Skripta
Praktický seminář
CORE ve vrozených svalových souhrách
garant: Tomáš Ďurán
Core neboli hluboký stabilizační systém je dnes stále více znám nejenom ve spojitosti s bolestmi zad, ale také v pozitivním hledisku - ve spojistosti se zlepšováním síly, stability a koordinace. Čím více se stává populárnějším mezi trenéry a širší veřejností, tím více se objevují nové chyby a domněnky.
Připravili jsme pro vás tři zajímavé bloky na téma hluboký stabilizační systém a jeho větvení, aneb není to jenom o HSSS, jak si možná myslíte. Jednotlivé bloky na sebe navazují a vzájemně se doplňují. 

CO JE OBSAHEM

Na semináři se dozvíte základní anatomické rozdělení hlubokého stabilizačního systému. Vše bude doprovázeno praktickými ukázkami a nácviky v základních pozicích, které vychází z vývojové kineziologie s co nejideálnější aktivací CORE, a to několika způsoby - přes chodidlo, pánevní dno, myšlenkou nebo dechem. V každé z pozic se bude dbát na nastavení pánve a páteře do neutrálních pozic pro správný dechový vzor, čímž tělo získá ideální stabilitu, mobilitu a sílu. Součástí dne bude i nastavení správného sedu, včetně správného sezení v kanceláři, nastavení správného stoje a neustálého ověřování stability a síly ve vše pozicích, které budeme celý den navzájem všichni prakticky zkoušet.

LEKTOREM DNE JE...

... Tomáš Ďurán, pohybový terapeut působící převážně v Praze s několikaletou praxí nejen jako lektor Fitness Institut a kompenzační trenér, ale také jako úspěšný sportovec v Biatlonu, Naturální kulturistice a Physique.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Trenéry a instruktory všech sportovních odvětví, kteří potřebují více prohloubit základní znalosti o hlubokém stabilizačním systému páteře. Vítání jsou ale také laici, kteří se s HSSP teprve seznamují - seminář bude vedený tak, aby jak laická veřejnost, tak kondiční cvičenci viděli a pochopili důležitost a samotnou funkci středu těla, dbali na správnou techniku a pochopili, na co si dávat pozor. 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

  • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6
  • PRAHA - Victory Fitness, Topolová 2963

Čas konání: 

  • BRNO - 9.00-16.00 hod., během dne je obědová pauza
  • PRAHA - 9.00-16.00 hod., během dne je obědová pauza

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT

Po úspěšném absolvování bloku Core I. jste zváni na pokračování, a to Core II. - chodidlo, dlaň, dřep, chůze, také pod vedením Tomáše Ďurána.

 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.