4000,- Kč
Praktické cviky a jejich nácvik
Zkušená lektorka
Certifikát o absolvování kurzu
Individuální přístup
Cvičení pro těhotné II. - navazující seminář
garant: Mgr. Pavla Filipová, DiS.

Těhotenství je v životě ženy krásným obdobím, ale často plným otazníků pro ni samotnou a také pro její okolí. Spoustu neznámých s sebou nesou tělesné změny také z hlediska pohybových aktivit. Tato “tabu” potkávají ženy - trenérky, ženy - trénující, ženy - necvičící, ale také muže, primárně trenéry, jejichž klientky se na těhotenství chystají nebo jím již procházejí a ptají se svých trenérů, jak upravit svůj trénink, co mohou a co nemohou.

Před absolvováním tohoto semináře doporučujeme mít znalosti z oblasti Cvičení pro těhotné I. - přípravný kurz, abyste zužitkovali všechny získané poznatky v plném rozsahu.

CO JE OBSAHEM

Náplní dvoudenního semináře bude hlubší seznámení se změnami, které těhotenství provází a jak poznat, co žena v těchto fázích potřebuje. Tedy naučíte se vyšetřit ženu tak, abyste jí mohli nabídnout individuální přístup. Vysvětlíme si, jak přistupovat k tréninku ženy, která byla aktivní před těhotenstvím a k ženě, která s cvičením v těhotenství teprve začíná. Pochopíte, jak těhotnou ženu naučit správně používat své tělo ve statických polohách i při samotném pohybu. Samozřejmostí je zásobník cviků a jaké fáze by měl trénink mít. 

Obsah semináře v bodech:

 • změny v těle ženy 
 • vyšetření těhotné ženy
 • trénink aktivní ženy v těhotenství vs. trénink neaktivní ženy v těhotenství
 • jaké aktivity a cviky jsou vhodné v jednotlivých obdobích těhotenství
 • funkce pánevního dna a hlubokého stabilizačního systému během těhotenství, při porodu a po něm
 • stabilita a mobilita
 • aktivní opora o dolní končetiny, práce s chodidlem
 • diastáza a jak jí předejít
 • praktické ukázky cviků 

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. Pavla Filipová, DiS. Práce ve zdravotnictví byla vždy tím, co chtěla dělat. Své profesní kroky směřovala přes všeobecnou zdravotní sestru až po úspěšné ukončení magisterského stupně oboru fyzioterapie. Praktické zkušenosti získávala jak v klasickém nemocnicničním prostředí, tak v soukromých ambulancích. Od roku 2015 pracuje na volné noze, což jí dává větší prostor pro celostní přístup ke zdraví svých klientek. Zaměřuje se na období těhotenství a po porodu, pracuje se ženami a páry, kterým se nedaří otěhotnět, se ženami s diastázou, inkontinencí, bolestivou menstruací a endometriózou, s dysfunkcemi pánevního dna. Kromě individuální fyzioterapie se věnuje lektorské činnosti a baby masážím. Na zdraví a jeho poruchy nahlíží celostně, v kontextu psychosomatické medicíny, naturopatie a výživy. Proto se kontinuálně vzdělává a rozšiřuje obzory ve zdánlivě nesouvisejících tématech a oborech.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Seminář je určen pro každého, kdo se zajímá o cvičení v období těhotenství, ale i po porodu či naopak jak se připravit na těhotenství jako takové. Můžete být cvičící žena, která by se ráda stala maminkou, můžete být trenér (muž či žena), za nímž chodí klientky s přáním připravit trénink pro první fáze těhotenství nebo naopak pomoci dostat se do kondice po porodu. Na tyto otázky a mnohé další na semináři zodpovíme. Jedná se o dvoudenní vzdělávací akci, tedy prostor pro teoretickou i praktickou část bude bohatý a informace, které získáte, budou více než cenné pro vaši budoucí praxi nebo budoucí mateřství.

NEPŘEHLÉDNĚTE

V případě zakoupení dvoudenního semináře Cvičení pro těhotné a přípravného kurzu Cvičení pro těhotné jako balíčku pro vás máme připravenou zvýhodněnou cenu 5 500 Kč za celek. Máte-li o tuto nabídku zájem, kontaktujte nás e-mailem: urbankova@fitnessinstitut.cz.

Místo konání: 

 • BRNO - Yoga Freaks, Dominikánská 345/15

Čas konání: 

 • 1. den v čase 9.-16.00 hod.
 • 2. den v čase 9.-12.00 hod.

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře.  

CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT?

Cvičení pro těhotné I. - přípravný kurz

http://www.fitnessinstitut.cz/kurzy/cviceni-pro-tehotne-i-pripravny-kurz.html 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.