1500,- Kč
Zkušení lektoři
Individuální přístup
Skripta
Certifikát o účasti
CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ
garant: Mgr. Eliška Jurčíková

Těhotenství je v životě ženy krásným obdobím, ale často plným otazníků pro ni samotnou a také pro její okolí. Spoustu neznámých s sebou nesou tělesné změny také z hlediska pohybových aktivit. Tato “tabu” potkávají ženy - trenérky, ženy - trénující, ženy - necvičící, ale také muže, primárně trenéry, jejichž klientky se na těhotenství chystají nebo jím již procházejí a ptají se svých trenérů, jak upravit svůj trénink, co mohou a co nemohou. Na tyto a jiné otázky vám odpoví náš nový seminář, jehož cílem je vyvrátit mýty a potvrdit platné pravdy.

CO JE OBSAHEM

Hlavním tématem budou změny v těle ženy v těhotenství a po porodu. Dozvíte se, jak přistupovat k tréninku ženy, která byla aktivní před těhotenstvím a k ženě, která s cvičením v těhotenství teprve začíná. Rozčleníte si toto období do jednotlivých fází a dozvíte se hlavní úskalí každého z nich. Vysvětlíte si důležitost správné funkce pánevního dna v těhotenství, při porodu i po něm. Budete se věnovat i problematice rozestupu břišních svalů. 

Obsah semináře v bodech:

 • změny v těle ženy 
 • trénink aktivní ženy v těhotenství vs. trénink neaktivní ženy v těhotenství
 • jaké aktivity a cviky jsou vhodné v jednotlivých obdobích těhotenství
 • jak navázat pohybovou aktivitou v šestinedělí a po něm
 • funkce pánevního dna během těhotenství, při porodu a po něm
 • diastáza a jak jí předejít
 • praktické ukázky cviků na posílení pánevního dna a řešení břišní diastázy

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. Eliska Jurčíková,  absolventka 1. Lékařské fakulty University Karlovy a UPOL v oboru fyzioterapie, fyzioterapeutka s praxí z FN Motol - oddělení gynekologie a šestinedělí, lektorka cvičení pro těhotné a lektorka jógy, aktuálně pracující v Centru komplexní péče v Praze. 

KOHO RÁDI UVIDÍME

Již v úvodu bylo nastíněno, že se jedná o specializovaný seminář, který má dva společné jmenovatele - těhotenství a pohyb. Je určen pro trenérky a trenéry, jejichž klientky se chystají na mateřství, nebo jsou již těhotné, a obrací se na vás s dotazy, jak se na těhotenství připravit či jak se mu přizpůsobit. Je ale také určen pro ženy, které se věnují pohybu (ať už trenérky či nikoli) a ocitají se před otázkou “Jak moc změní těhotenství mé sportovní aktivity?"

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - MišMaš fitness centrum, Gajdošova 4392/7, Brno-Židenice
 • PRAHA - VT Gym, Mladoboleslavská 347, Praha-Kbely - budova č. 1, vchod č. 2, suterén

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza 
 • PRAHA - 9.30-16.30 hod., během semináře je obědová pauza 

Kapacita: 20 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT?

Pokud vás zaujala tematika semináře a rádi byste se o práci s těhotnými dozvěděli více, je pro vás připraven seminář z oblasti výživy, který je zaměřen přímo na Výživu těhotných žen. Seminářem vás bude provázet nutriční terapeutka Mgr. Hana Holišová. 

 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.