2000,- Kč
Zkušení lektoři
Individuální přístup
Skripta
Certifikát o účasti
CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ
garant: Mgr. Pavla Filipová, DiS.

Těhotenství je v životě ženy krásným obdobím, ale často plným otazníků pro ni samotnou a také pro její okolí. Spoustu neznámých s sebou nesou tělesné změny také z hlediska pohybových aktivit. Tato “tabu” potkávají ženy - trenérky, ženy - trénující, ženy - necvičící, ale také muže, primárně trenéry, jejichž klientky se na těhotenství chystají nebo jím již procházejí a ptají se svých trenérů, jak upravit svůj trénink, co mohou a co nemohou. Na tyto a jiné otázky vám odpoví náš nový seminář, jehož cílem je vyvrátit mýty a potvrdit platné pravdy.

CO JE OBSAHEM

Hlavním tématem budou změny v těle ženy v těhotenství a po porodu. Dozvíte se, jak přistupovat k tréninku ženy, která byla aktivní před těhotenstvím a k ženě, která s cvičením v těhotenství teprve začíná. Rozčleníte si toto období do jednotlivých fází a dozvíte se hlavní úskalí každého z nich. Vysvětlíte si důležitost správné funkce pánevního dna v těhotenství, při porodu i po něm. Budete se věnovat i problematice rozestupu břišních svalů. Tento kurz není odborným kurzem, budeme se tedy dotýkat všech oblastí, aby bylo možné pochopit komplexní problematiku. Ale žádná nebude rozebírána z odborného hlediska.

Obsah semináře v bodech:

 • změny v těle ženy 
 • trénink aktivní ženy v těhotenství vs. trénink neaktivní ženy v těhotenství
 • jaké aktivity a cviky jsou vhodné v jednotlivých obdobích těhotenství
 • jak navázat pohybovou aktivitou v šestinedělí a po něm
 • funkce pánevního dna během těhotenství, při porodu a po něm
 • diastáza a jak jí předejít
 • praktické ukázky cviků na posílení pánevního dna a řešení břišní diastázy

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. Pavla Filipová, DiS. Práce ve zdravotnictví byla vždy tím, co chtěla dělat. Své profesní kroky směřovala přes všeobecnou zdravotní sestru až po úspěšné ukončení magisterského stupně oboru fyzioterapie. Praktické zkušenosti získávala jak v klasickém nemocnicničním prostředí, tak v soukromých ambulancích. Od roku 2015 pracuje na volné noze, což jí dává větší prostor pro celostní přístup ke zdraví svých klientek. Zaměřuje se na období těhotenství a po porodu, pracuje se ženami a páry, kterým se nedaří otěhotnět, se ženami s diastázou, inkontinencí, bolestivou menstruací a endometriózou, s dysfunkcemi pánevního dna. Kromě individuální fyzioterapie se věnuje lektorské činnosti a baby masážím. Na zdraví a jeho poruchy nahlíží celostně, v kontextu psychosomatické medicíny, naturopatie a výživy. Proto se kontinuálně vzdělává a rozšiřuje obzory ve zdánlivě nesouvisejících tématech a oborech.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Již v úvodu bylo nastíněno, že se jedná o specializovaný seminář, který má dva společné jmenovatele - těhotenství a pohyb. Je určen pro trenérky a trenéry, jejichž klientky se chystají na mateřství, nebo jsou již těhotné, a obrací se na vás s dotazy, jak se na těhotenství připravit či jak se mu přizpůsobit. Je ale také určen pro ženy, které se věnují pohybu (ať už trenérky či nikoli) a ocitají se před otázkou “Jak moc změní těhotenství mé sportovní aktivity?"

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - MišMaš fitness centrum, Gajdošova 4392/7, Brno-Židenice
 • PRAHA - VT Gym, Mladoboleslavská 347, Praha-Kbely - budova č. 1, vchod č. 2, suterén
 • UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  Bushido Gym, Průmyslová 712

Čas konání: 

 • BRNO - 9.30-16.30 hod., během semináře je obědová pauza 
 • PRAHA - 10.00-17.00 hod., během semináře je obědová pauza 
 • UHERSKÉ HRADIŠTĚ - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza 

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT?

Pokud vás zaujala tematika semináře a rádi byste se o práci s těhotnými dozvěděli více, je pro vás připraven seminář z oblasti výživy, který je zaměřen přímo na Výživu těhotných žen. Seminářem vás bude provázet nutriční terapeutka Mgr. Hana Holišová. 

 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.