2500,- Kč
Kvalifikovaný lektor
Certifikát o absolvování
Explozivní síla a plyometrie
garant: Radomil Vašík

Cílem semináře je seznámit se se základními teoretickými principy explozivního a plyometrického tréninku společně s jeho organizací a zásobníkem cviků. Seminář bude rozdělen na teoretickou a praktickou část. V teoretické části budou probrány jednotlivé druhy síly (maximální síla, síla-rychlost, rychlost-síla a reaktivní síla) a jejich vztah k explozivnímu a plyometrickému tréninku. Dále budou podrobněji rozebrány explozivní a plyometrické cviky z pohledu jejich druhů, dělení a intenzivnosti, společně s konkrétními tréninkovými metodami. Tréninkové metody budou vysvětleny na konkrétních příkladech zároveň s různými možnostmi jejich dlouhodobého plánování pro kondiční, silové a nesilové sportovce.


Praktická část bude založena na ukázce explozivních a plyometrických cviků, s delším blokem věnovaným speciálně pro landmine cviky. U landmine cviků bude teoreticky vysvětlen jejich základní princip „Spinal Engine“ a z něj vycházející metody tréninku Davida Wecka (Weck Method) a Alexe Kanellise (Landmine University). Praxe bude obsahovat provedení jednotlivých základních cviků obou metod.

CO JE OBSAHEM

 1. Efekty a cíle explozivních a plyometrických cviků
 2. Silově-rychlostní křivka
 3. Druhy síly
  1. Maximální
  2. Síla-rychlost
  3. Rychlost-síla
  4. Reaktivní síla
 4. Testování plyometrických schopností
 5. Explozivní/balistické cviky
 6. Plyometrie
  1. Druhy
  2. Dělení
  3. Intenzivnost
 7. Metody pro zařazení explozivních a plyometrických cviků
 8. Druhy komplexního tréninku
 9. Organizace explozivních cviků a plyometrie
 10. Zásobník cviků 
  1. Síla-rychlost
  2. Rychlost-síla
  3. Reaktivní síla/plyometrie
 11. Landmine cviky – teorie
 12. Landmine cviky - zásobník

 

 

LEKTOREM DNE JE...

... Radomil Vašík - silově kondiční trenér a zakladatel www.ironwarriors.cz. Národní trenér mládeže v silovém trojboji, autor publikace "Kniha základních tréninkových metod Iron warriors". Desetileté zkušenosti nasbíral tréninkem sportovců v různých odvětvích: powerlifting, strongman, kulturistika, hokej, MMA, atletika, fotbal, kick box, four cross, bikross, rugby...

KOHO RÁDI UVIDÍME

Seminář se svým zaměřením řadí do skupiny seminářů, které vyžadují základní znalosti anatomie svalového a kosterního aparátu člověka. Je tedy vhodný pro absolventy trenérských a instruktorských kurzů, či studentů vysokých škol, u kterých se tato znalost předpokládá. 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza

Kapacita: 20 osob

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 

CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT

S Radomilem otevíráme také kurz na téma Rozvoj maximální síly a netradiční cviky v silovém tréninku.

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.