750,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based výživa
Praktické informace
Novinky ze světa výživy
Účastnický list
2. Fitness Institut konference
Výživa
garant: Fitness Institut
Endorfin Praha

2. konference našich skvělých lektorů s jasnou linií, kterou je výživa, sportovní a fitness výživa a vhodné nastavení stravování ve vztahu k výkonu i zdraví na základě vědecky podložených fakt. 

2. Fitness Institut konference: Výživa

Pevně věříme, že jsme již dozráli k tomu, že častokrát udáváme trend v novinkách a moderních informacích prezentovaných na vzdělávacích akcí, a tak je tu 2. evidence based konference lektorů Fitness Institut zabývající se moderními otázkami ohledně výživy, sportovní a fitness výživy, suplementace a vhodně nastaveného stravování ve vztahu k výkonu i zdraví na základě vědecky podložených fakt. 

Na koho se můžete těšit? 

Jan Caha - Výživa pro maximální svalovou hypertrofii 
Jeden z nejčastějších cílů u běžné veřejnosti i sportovců ve fitness, je budování svalové hmoty. To však je důležité i z pohledu "prevence stárnutí" a ochabování svalové hmoty. Jak tedy efektivně nastavit stravování tak, abyste byli schopni konstantně budovat svalovou hmotu, progresivně se zlepšovat a dosáhnout tak cílů jak sportovních, tak estetických? 

Radek Horák - Mýty, trendy a rizika ve výživy z pohledu výroby potravin
Žijeme v době vyspělé civilizace, době neustálého vývoje a pokroku. Svého velkého vývoje dosáhl také potravinářský průmysl. Na obchodních pultech se objevuje stále větší množství zboží z domácí i zahraniční produkce a to nutí nás konzumenty neustále rozmýšlet jaký výrobek si vlastně koupit. Často hraje významnou roli cena, jindy obal výrobku, ale už méně se zamýšlíme nad tím, zda je ten či onen produkt bezpečný. S prudkým rozvojem vědy, s rychlým technickým pokrokem v rozvoji nových technologických postupů ve výrobě, zpracování, konzervování a distribuci potravin a v neposlední řadě se znečišťováním životního prostředí totiž také souvisí stále rostoucí výskyt nejrůznějších cizorodých látek přítomných v potravinách. Jedná se jak o látky známé, již důkladně prozkoumané, tak o látky přinášející nová a doposud neznámá rizika pro zdraví člověka.

Jana Zahradníková Vaňková - Synergie  (nejen výživových) návyků pro funkční organismus, metabolismus a zdraví 
Stejně tak, jako nutriční věda není jenom o potravinách ale o jejich vzájemném vztahu, tak stejně to platí o životním stylu a jeho dopadu na zdraví. Zdraví a spokojenost člověka souvisí s každodenními návyky, které člověk žije. Jak se propojují aspekty stresu a metabolismu? Metabolismu a spánku? Spánku a imunity? Imunity a zdraví? Je to koloběh, pochopme tuto opomenutou synergii.

Mgr. Petr Loskot -  Efektivní suplementace pro podporu výkonu v silových spotech i sportu obecně
V silových, ale i ve vytrvalostních sportech užívají sportovci za účelem zvýšení výkonnosti celou řadu doplňků stravy. Bohužel pouze u zlomku z nich je prokázaná reálná účinnost. V této přednášce si tedy na základě aktuálních vědeckých studií představíme, jaké látky mají z tohoto pohledu skutečně smysl. Těšit se můžete zejména na praktickou rovinu jejich správného užívání - dávkování, formy, časování, synergie s dalšími látkami, případná interakce s léčivy.

RNDr. Stanislava Králová PhD. - Mikrobióm, jeho úloha v našom zdraví a ako ho udržať v rovnováhe
Mikrobióm je našou nedeliteľnou súčasťou. A tak, ako by sme mali venovať pozornosť svojej výžive, tak by sme mali venovať pozornosť výžive mikroorganizmov, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho tela. Ako je prepojený mikrobióm a človek? Vedeli ste že ovplyvňuje našu fyziológiu, chudnutie aj psychické naladenie? Rovnováha ľudského organizmu je skutočne podmienená rovnováhou mikrobiómu, a preto sa dozviete nielen to, ako nás mikrobióm ovplyvňuje, ale aj to ako ho ovplyvňujeme my - či už negatívne alebo pozitívne. 
 

- PROGRAM AKCE -

 • 16.30 - 17.00 registrace účastníků konference
 • 17.00- 17.40 - Mgr. Jan Caha - Výživa pro maximální svalovou hypertrofii 
 • 17.40 - 18.20 - RNDr. Stanislava Králová PhD. - Mikrobióm, jeho úloha v našom zdraví a ako ho udržať v rovnováhe
 • 18.20 - 19.00 - Mgr. Radek Horák - Mýty a trendy výživy z pohledu výroby potravin
 • 19.00 - 19.15 - pauza / občerstvení / networking
 • 19.15 - 19.55 - Jana Vaňková, DiS. - Podpora zdraví za pomoci výživy
 • 19.55 - 20.40 -  Petr Loskot - Efektivní suplementace pro podporu výkonu v silových spotech i sportu obecně
 • 20.40 - ukončení konference
* po každém příspěvku následuje řízená diskuze

POČET MÍST

Počet účastníků pro tuto akci je omezen na 90 osob. Včasná rezervace je tedy nutná. Nenechte si svoje místo ujít. 

CENA KONFERENCE

Pro konferenci jsou nastaveny 2 hladiny vstupného, a to dle data přihlášení. 

 • Přihláška "early birds" pro prvních 50 přihlášených 750 Kč včetně DPH
 • Přihláška "regular" pro dalších 40 přihlášených 1200 Kč včetně DPH 

CO SI ZE SEMINÁŘE ODNESETE?

Mimo velkého množství informací o tréninku si ze semináře odnesete účastnický list a deníček se stylovou Fitness Institut papírovou taškou.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • Endorfin, Petrohradská 216/3 (vstup do dvora z Petrohradské ulice)

Akce se koná 15. října 2020. Registrace bude spuštěna v nejbližších dnech. 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.