1200,- Kč
Profesionální lektoři
Certifikát
Praktické informace
Vědecky podložená fakta
Networking a focení
1. Fitness Institut konference
Pohyb a silový trénink
garant: Fitness Institut
Impact HUB Brno

První samostatná konference našich skvělých lektorů s jasnou linií, kterou je pohyb, silový trénink a vhodné nastavení osobního tréninku na základě vědecky podložených fakt. 

1. Fitness Institut konference: Pohyb a silový trénink

Pevně věříme, že jsme již dozráli k tomu, že častokrát udáváme trend v novinkách a moderních informacích prezentovaných na vzdělávacích akcí, a tak je tu 1. evidence based konference lektorů Fitness Institut zabývající se palčivými a moderními otázkami ohledně tréninku,  výběru cviků, svalové hypertrofie, vývojové kineziologie nebo mobility. Jednoduše všeho, co vás okolo tréninku a vlastního výkonu zajímá. 

Na koho se můžete těšit? 

 • PhDr. Jan Cacek, PhD. - principy rozvoje síly a plánování tréninku 
Metody silového tréninku, zapojená rychlá svalová vlákna a efektivní cesta k silovému rozvoji . Jak by měl vypadat  deální rozvoj  silových schopností? Síla a silové schopnosti jsou základem mnoha sportovních disciplín včetně crossfitu, vzpírání, ale také kulturistiky a fitness a k jejímu rozvoji vedou různé cesty. Jaká je ta vhodná a jak by měl vypadat trénink dle nejnovějších vědeckých poznatků, aby vedl k maximálnímu rozvoji síly?  O tom nám přijde pohovořit proděkan Masarykovy univerzity pro výzkum PhDr. Jan Cacek, PhD. 
 • Mgr. Jan Caha - vědecké poznatky o tréninku vedoucímu k maximální svalové hypertrofii
Hlavním tématem disertační doktorské práce našeho garanta Mgr. Jana Cahy je "hypertrofie svalové tkáně vlivem silového tréninku". Právě nové vědecky podložené informace jsou i základem pro téma přednášky. Budeme se tedy pohybovat na úrovni tréninkových proměnných, kterými jsou opakování, série, čas pod napětím nebo samotné rozhodnutí, která fáze a rozsah pohybu je efektivní pro maximální hypertrofii svalové tkáně, neboli svalový růst vyžadovaný v kulturistice a fitness. 
 • Mgr. et Bc. Klára Vomáčková - mobilita a její aplikace v silovém tréninku
Můžete mít sílu, můžete mít nakoukanou techniku, pokud ale nemáte dostatečnou mobilitu, tak sílu ani stabilitu nedokážete dostatečně propojit. Mobilita je stále více zmiňována jako jeden z velmi podstatných prvků našeho výkonu, obzvláště pak v silovém tréninku. Jak s ní pracovat, co ji ovlivňuje a jak se dostat k co nejvyšší mobilitě v různých pohybových vzorcích? O tom nám povypráví naše Mgr. Klárka Vomáčková - fyzioterapeutka a aktuálně i vědecká pracovnice Masarykovy univerzity.  
 • RNDr. Stanislava Králová, PhD. - aplikace vývovjové kineziologie v tréninku dospělých
Nenarodili jsme se pohybově nenadaní, s různými dysbalancemi a špatnými pohybovými stereotypy. Přesto jimi trpí převážna většina cvičenců ve fitness centrech i mimo ně. Inspirace z vývojové kineziologie, tedy z pohybů, které jsme bezprostředně a hlavně správně dělali v dětství, je tak stále aplikovanějším přístupem i v silové tréninku a nápravě špatných pohybových steoreotypů. RNDr. Stanislava Králová, PhD., která si tyto kurzy pro nás teprve připravuje a jsou jejím tématem na Fakultě sportovních studií, už přednáší na téma fyziologie . Můžete se tedy těšit na množství evidence-based informací na téma našich pohybových stereotypů. 
 • Bc. Šimon Bellovič - faktory ovlivňující výběr cviků pro svalovou hypertrofii
Svalová hypertrofie je cílem většiny návštěvníků fitness centra . Výběr cviků je jedním z rozhodujících činitelů, které ovlivňují efektivitu našeho tréninku, dopad na svalová vlákna, hormonální produkci a konečný výsledek naší snahy. Absolvent Fakultry sportovních studií, lektor praktických kurzů "zásobníku cviků" a dnes již inovátor mnoha cviků aplikovaných ve fitness centru Bc. Šimon Bellovič se tedy bude zabývat právě jejich výběrem, a to na základě nových a pro české fitness prozatím ne zcela známých vedeckých informací. Hlavním tématem tak je maximalizace hypertrofie pomocí cviků.

- PROGRAM AKCE -

 • 16.30 - 17.00 registrace účastníků konference
 • 17.00- 17.40 - Mgr. Jan Caha - vědecké poznatky o tréninku vedoucímu k maximální svalové hypertrofii
 • 17.40 - 18.20 - PhDr. Jan Cacek, PhD. - principy rozvoje síly a plánování tréninku
 • 18.20 - 19.00 - RNDr. Stanislava Králová, PhD. - aplikace vývojové kineziologie v tréninku dospělých 
 • 19.00 - 19.15 - pauza / občerstvení / networking
 • 19.15 - 19.55 - Bc. Šimon Bellovič -  faktory ovlivňující výběr cviků pro svalovou hypertrofii
 • 19.55 - 20.40 -  Mgr. Klárka Vomáčková - mobilita a její aplikace v silovém tréninku
 • 20.40 - ukončení konference
* po každém příspěvku následuje řízená diskuze

POČET MÍST

Počet účastníků pro tuto akci je omezen na 90 osob. Včasná rezervace je tedy nutná. Nenechte si svoje místo ujít. 

CENA KONFERENCE

Pro konferenci jsou nastaveny 3 hladiny vstupného, a to dle data přihlášení. 

 • Přihláška "early birds" pro prvních 40 přihlášených 800 Kč včetně DPH
 • Přihláška "regular" pro dalších 40 přihlášených 1200 Kč včetně DPH 
 • Přihláška "last minute" pro zbylé přihlášené 1400 Kč včetně DPH

CO SI ZE SEMINÁŘE ODNESETE?

Mimo velkého množství informací o tréninku si ze semináře odnesete účastnický list a deníček se stylovou Fitness Institut papírovou taškou.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - Impact HUB, Cyrilská 7 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.