11400,- Kč
Rekvalifikace s akreditací MŠMT
Odborníci z oblasti fitness
Skripta k učivu
Moderní fitness
Časová dotace 150 hodin
INSTRUKTOR FITNESS
KURZ AKREDITOVANÝ MŠMT
garant: Mgr. Jan Caha
08.1.2022
26.3.2022
Brno

Nastartujte svoji kariéru jako INSTRUKTOR FITNESS. Nabízíme vám kurz s opravdovými odborníky, kde získáte mnoho praktických zkušeností a informací o trenérské činnosti, fitness a zdravém životním stylu. Využijte získané znalosti a buďte sami sobě trenéry. Náš kurz klade velký důraz na praktické informace, zdraví klienta, odstranění dysbalancí a technicky správné provedení cviků. 

Co je cílem?

Ziskání metodických, praktických a pedagogických znalostí z oblasti sportovního tréninku, fyziologie, biochemie, anatomie, výživy, diagnostiky pohybového systému a zdravého životního stylu.

Schopnost vytvářet a vést tréninkové jednotky se zaměřením na posilování a cvičení ve fitness centrech, včetně aerobního zatížení a sálových aktivit. Důraz na zdravotní stránku cvičení, účelnost a efektivnost pohybu. 

Rekvalifikační kurz a úhrada ÚŘADEM PRÁCE

Tento kurz je akreditován MŠMT a je REKVALIFIKAČNÍM KURZEM, o jeho úhradu můžete tedy požádat svůj Pracovní úřad. Návod, jak na to, najdete pod tímto odkazem

Co kurz obsahuje?

Kurz obsahuje teoretickou část, kde získáte znalosti z funkční anatomie, psychologie, pedagogiky, první pomoci, práva ve sportu a samostatného podnikání. Teoretická část kurzu má celkem 90 výukových hodin. 

V praktické části se kurz zaměřuje na diagnostiku pohybového aparátu, správné držení těla, sestavování cvičebních a dietních plánů, široký zásobník cviků a správnou techniku prováděných cviků. Praktická část má 60 výukových hodin. 

Fotografie z kurzu najdete pod tímto odkazem. 

Jak probíhají rekvalifikační kurzy v době COVIDu?

 • v 5. stupni PES neprobíhá žádná frontální výuka, tedy ani praktická. Na podzim jsme tak směřovali do online podoby veškerou teoretickou výuku, se kterou nyní již formou webinářů máme zkušenosti a směle můžeme říct, že jsme ji vybrousili na maximum. Zkoušky nejsou povoleny.
 • ve 4. stupni PES neprobíhá žádná frontální výuka, tedy ani praktická. Na podzim jsme tak směřovali do online podoby veškerou teoretickou výuku, se kterou nyní již formou webinářů máme zkušenosti a směle můžeme říct, že jsme ji vybrousili na maximum. Zkoušky jsou povoleny rekvalifikacím, nikoliv profesním kvalifikacím. (zde však očekáváme změnu od MŠMT)
 • ve 3. stupni PES probíhá praktická výuka v 10 příp. 20 členných skupinkách (jak si zrovna vláda usmyslí), teorie však probíhá stále online formou v uzavřeném výukovém rámci a prostředí ClickMeeting. Na tento rámec se teorii snažíme doplnit frontálním "doučováním" pro malé skupinky zájemců a dle vašich potřeb. Zkoušky jsou povoleny.
 • ve 2. stupni PES je povolena výuka teoretická i praktická téměř bez omezení resp. s omezeními, které pro nás ale nejsou žádným limitem (skupina 50 osob apod.). Zkoušky jsou povoleny.
 • v 1. stupni PES si s vámi s radostí dáme po výuce "pivko" nebo protein na zahrádce a budeme se radovat z "normálního" života.
Jak bude probíhat praxe a jaro 2021? Možnost absolvovat praxi poznáte velmi jednoduše: pokud jsou fitness centra otevřená, může praxe probíhat. Teoretickou výuku tak směřujeme do začátku kurzu (leden, únor), kdy předpokládáme, že situace bude složitější. U kurzů začátku roku tak směřujeme praxi do březnových termínů kdy věříme, že již budou sportoviště otevřená. Na nich se pohybujeme v malých skupinkách (dle platných opatření), nicméně se zažitým postupem a všemi, které máte rádi. Individualita těchto skupin je dle nás z pedagogického hlediska ještě výhodnější s maximální kvalitou. Kopírujeme tak naši praxi z posledních let. 

 

Nejčastěji kladené otázky

1. Mohu na kurzu chybět? 

Dle směrnic MŠMT můžete na kurzu chybět až 20 % z kurzu, tedy celé 3 dny. Samozřejmě je nutno počítat s tím, že učivo daného dne neuslyšíte na vlastní uši a nedostane se k vám v plném znění, nicméně i tak se snažíme, abyste za pomoci skript a prezentací o mnoho nepřišli. Doporučujeme nechybět, ale právo 3denní absence během celého trvání kurzu máte. 

2. Co se stane, když neudělám závěrečnou zkoušku? 

Dle směrnic MŠMT máte možnost dvou oprav, a to jakékoliv části závěrečné zkoušky. Termíny opravných zkoušek se vypisují vždy až po řádném termínu zkoušek a procenta neúspěšných v prvním kole. Průměr neúspěchu u závěrečné zkoušky v prvním termínu je cca 20 % z frekventantů kurzu. Nicméně i zde platí, co vložím do studia (tedy včetně času na samostudium a aktivity v hodinách a během kurzu), to si i odnesu!

3. Co všechno je v ceně, kurzu? Jsou tam i vstupy do posilovny? 

Cena kurzu je konečná, není tedy potřeba nic připlácet, a to ani vstupy do posilovny. Zde máte vstup vždy v den konání praktické části kurzu zcela zdarma. V ceně kurzu je samotný vzdělávací program, skripta, deníčky, občerstvení na kurzech, vstupy do posilovny a samozřejmě čas našich skvělých lektorů. 

4. Jak probíhá závěrečná zkouška? 

Závěrečná zkouška má hned několik částí, chceme totiž, abyste vše uměli a odcházeli fitnessově vzdělaní. Máme tedy celkem 4 části: připouštěcí test z anatomie, praktickou závěrečnou zkoušku ve fitness centru formou osobního tréninku s klientem na předem zadané téma, závěrečný písemný test z celého učiva. Celým průběhem studia vás také provází zpracovávání závěrečné práce, kterou v den závěrečných zkoušek obhajujete před dvou až tříčlennou komisí našich lektorů. 

5. Musím mít nějaké vstupní předpoklady? 

Vstupním předpokladem pro rekvalifikační kurzy v ČR je plnoletost a střední vzdělání, což znamená dovršené 2 roky střední školy nebo učiliště. 

6. Dáváte k dispozici prezentace z jednotlivých dnů kurzu? 

Snažíme se o to prostřednictvím v prvním dnu vytvořené facebookové skupiny. Ne vždy a ve všech případech různorodých přednášek je to realizované, nicméně se o to snažíme tak, jak nejlépe umíme. 

Jak kurz probíha?

Studium probíhá formou víkendových seminářů dle následujícího rozpisu. Kurz je rozdělen dle následujícího schématu: 

1.- 4. víkend - 20 hodin (sobota 10 h, neděle 10 h)
5. víkend - studijní volno
6.-7. víkend - 20 hodin (sobota 10 h, neděle 10 h) 
8. prodloužený víkend – 30 hodin (pátek 10 h, sobota 10 h, neděle 10 h)
9. víkend - studijní volno
10. víkend - závěrečné zkoušky (sobota nebo neděle) 

*10 vyučovacích hodin denně po 45 min.

K řádnému ukončení studia je potřebné obhájit závěrečnou práci z tréninkové problematiky ve fitness, složit písemnou zkoušku formou testu a obhájit praktickou zkoušku ve fitness centru (vedení tréninku). Časová dotace celého kurzu je 150 hodin.

Vyučování začíná vždy v 9.00 hod. a končí v 17.00 hod. (soboty i neděle).

Cena kurzu je kompletní, tedy včetně skript, vstupů do fitness centra, občerstvení, závěrečné zkoušky i případné opravné zkoušky. 

Osnova kurzu

TEORETICKÁ ČÁST

Anatomie (10 hodin), fyziologie (10 hodin), sportovní trénink (6 hodin), psychologie (4 hodiny), pedagogika (4 hodiny), první pomoc (4 hodiny), dopingová problematika (2 hodiny), výživa a doplňky stravy (8 hodin), právo a sport (2 hodiny), metodika sportovního tréninku (20 hodin).

PRAKTICKÁ ČÁST

Diagnostika pohybového systému (8 hodin), svalová nerovnováha a dysbalance (8 hodin), CORE systém (4 hodiny), zásobník silových cviků (30 hodin), vedení osobního tréninku (10 hodin).

Co získám? 

Ukončením tohoto kurzu získáte OSVĚDČENÍ O REKVALIFIKACI, na jehož základě můžete požádat o živnostenský list pro provozování "sportovních a tělovýchovných služeb". 

Velké množství informací a praktických zkušeností z oblasti trenérské činosti, fitness a zdravého životního stylu.

Kde probíhá výuka?

BRNO

Zahájení a teoretická část výuky probíhá v A-Sport hotelu, adresa: Vodova 108, Brno. Více o hotelu naleznete zde.

Praktické hodiny probíhají v MišMaš fitness, adresa: Gajdošova 7, Brno. Více o fitness centru naleznete zde.

PRAHA

Zahájení a teoretická část výuky probíhá na  FTVS UK, José Mártího 31, Praha 6 

Praktické hodiny probíhají ve Victory Fitness, adresa: Křesomyslova 17, Praha 4. Více o fitness centru naleznete zde.

Naši lektoři pro tento kurz:

 • Mgr. Jan Caha – poradce pro výživu, instruktor fitness, garant kurzu
 • MUDr. Jan Adámek – primář, oddělení rehabilitace
 • MUDr. Tomáš Peška – internista, lékař Brno
 • Mgr. Ondřej Smolka, Ph.D. - vědecký pracovník MU
 • Mgr. Ondřej Janák - vědecký pracovník MU
 • Bc. Andrea Urbánková - instruktorka sálových lekcí
 • PhDr. Jan Cacek, PhD. - vědecký pracovník MU, kondiční trenér Zbrojovka Brno
 • Mgr. et Bc. Michal Beneš - absolovent FSPS MU, přednášející na PrF MU
 • Leona Ryšávková - instruktorka Body&Mind
 • Tomáš Ďuráň - pohybový specialista a osobní trenér
 • Externisté: Adéla Storzerová, Jan Páleníček, Mgr. Veronika Wisiorková, Michal Komosný

 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

Rezervace do kurzu

Datum Časová dotace Lokalita Cena  
08.1.2022 150 h Victory Fitness, Praha 11400,- Kč
26.3.2022 150 h CrossFit NewPark, Brno 11400,- Kč

Kontaktní údaje

Vyplňte pouze v případě, že chcete vystavit fakturu na firmu.

Platba
Vyplněním a odesláním své rezervace stvrzujete souhlas s použitím osobních údajů a se zasláním pokynů k platbě 25% zálohy nebo celé částky na Vámi udanou e-mailovou adresu. Platba je možná převodem nebo v hotovosti (po tel. domluvě).

Platba je splatná do 7 dní od odeslání přihlášky, při nezaplacení v řádném termínu se rezervace ruší. Po doručení platby obdržíte potvrzení o zařazení mezi účastníky kurzu. V případě platby zálohy se zbylá částka doplácí v první den kurzu.


V případě jakýchkoliv dotazů nás kontakujte na info@fitnessinstitut.cz