9900,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based
Sportovní trénink
Akreditován MŠMT
Skripta
Kondiční trenér
Rekvalifikační kurz
garant: Fitness Institut
22.8.2020
Brno

Rekvalifikační kurz Kondiční trenér pro zisk vědomostí v oblasti osobního tréninku vedoucího k vyšší fyzické kondici a použití prakticky ve všech sportovních odvětvích, a to jak individuálního tréninku, tak i sportů kolektivních. Výstupek kurzu je osvědčení o rekvalifikaci schválené MŠMT. 

Kondiční trenér

Rekvalifikační kurz "kondiční trenér" vede k zisku praktických informací z oblasti sportovní přípravy prakticky v jakékoliv sportovní oblasti, a to jak v individuálních, tak i kolektivních sportech. Student tak poté bude moci působit ve sportovních klubech nebo organizacích, ale také jako "samostatná" trenérská jednotka na pozici "kondiční trenér". Kurz je také vhodný pro všechny sportovní nadšence, kteří se o sportu a pohybu chtějí dozvědět více a zdokonalit svoje znalosti.

Teoretická část: Kurz je zaměřen na teoretické znalosti nutné k profesi kondičního trenéra, jako jsou anatomie, fyziologie nebo výživa. Velký důraz je kladen na vzdělání v oblasti sportovního tréninku, metody a plánování tréninkových jednotek. Teoretická část má délku 9 dní (90 výukových hodin).

Praktická část: V praktické části se zaměřujeme na osvojení sportovních, trenérských a pedagogických dovedností  v oblasti tréninku atletiky,  běhu, plavání, sportovních her, pohybových her, vzpírání, tréninku s vlastní vahou, tréninku ve fitness centru a kondičních příprav v různých sportovních prostředích. Praktická část má délku 6 dní (60 výukových hodin).

Co je cílem?

Ziskání metodických, praktických a pedagogických znalostí z oblasti sportovního tréninku, fyziologie, biochemie, anatomie, výživy, diagnostiky pohybového systému a zdravého životního stylu.

Schopnost vytvářet a vést tréninkové jednotky se zaměřením na posilování a cvičení ve fitness centrech, včetně aerobního zatížení a sálových aktivit. Důraz na zdravotní stránku cvičení, účelnost a efektivnost pohybu. 

Rekvalifikační kurz a úhrada ÚŘADEM PRÁCE

Tento kurz je akreditován MŠMT a je REKVALIFIKAČNÍM KURZEM, o jeho úhradu můžete tedy požádat svůj Pracovní úřad. Návod, jak na to, najdete pod tímto odkazem

Nejčastěji kladené otázky

1. Mohu na kurzu chybět? 

Dle směrnic MŠMT můžete na kurzu chybět až 20 % z kurzu, tedy celé 3 dny. Samozřejmě je nutno počítat s tím, že učivo daného dne neuslyšíte na vlastní uši a nedostane se k vám v plném znění, nicméně i tak se snažíme, abyste za pomoci skript a prezentací o mnoho nepřišli. Doporučujeme nechybět, ale právo 3denní absence během celého trvání kurzu máte. 

2. Co se stane, když neudělám závěrečnou zkoušku? 

Dle směrnic MŠMT máte možnost dvou oprav, a to jakékoliv části závěrečné zkoušky. Termíny opravných zkoušek se vypisují vždy až po řádném termínu zkoušek a procenta neúspěšných v prvním kole. Průměr neúspěchu u závěrečné zkoušky v prvním termínu je cca 20 % z frekventantů kurzu. Nicméně i zde platí, co vložím do studia (tedy včetně času na samostudium a aktivity v hodinách a během kurzu), to si i odnesu!

3. Co všechno je v ceně, kurzu? 

Cena kurzu je konečná, není tedy potřeba nic připlácet, a to ani vstupy na jednotlivá sportoviště.  V ceně kurzu je samotný vzdělávací program, skripta, deníčky, občerstvení na kurzech, vstupy do posilovny a samozřejmě čas našich skvělých lektorů. 

4. Jak probíhá závěrečná zkouška? 

Závěrečná zkouška má hned několik částí, chceme totiž, abyste vše uměli a odcházeli  trenérsky vzdělaní. Máme tedy celkem 3 části:  praktickou závěrečnou zkoušku formou osobního  kondičního tréninku nebo tréninku pro skupoinu se správným vedením, závěrečný písemný test z celého učiva a závěrečnou práci na předem zvolené téma.  Závěrečnou práci v den závěrečných zkoušek obhajujete před dvou až tříčlennou komisí našich lektorů. 

5. Musím mít nějaké vstupní předpoklady? 

Vstupním předpokladem pro rekvalifikační kurzy v ČR je plnoletost a střední vzdělání, což znamená dovršené 2 roky střední školy nebo učiliště. 

6. Dáváte k dispozici prezentace z jednotlivých dnů kurzu? 

Snažíme se o to prostřednictvím v prvním dnu vytvořené facebookové skupiny. Ne vždy a ve všech případech různorodých přednášek je to realizované, nicméně se o to snažíme tak, jak nejlépe umíme. 

Jak kurz probíha?

Studium probíhá formou víkendových seminářů dle následujícího rozpisu. Kurz je rozdělen dle následujícího schématu: 

1.- 4. víkend - 20 hodin (sobota 10 h, neděle 10 h)
5. víkend - studijní volno
6.-7. víkend - 20 hodin (sobota 10 h, neděle 10 h) 
8. prodloužený víkend – 30 hodin (pátek 10 h, sobota 10 h, neděle 10 h)
9. víkend - studijní volno
10. víkend - závěrečné zkoušky (sobota nebo neděle) 
 

*10 vyučovacích hodin denně po 45 min.

K řádnému ukončení studia je potřebné obhájit závěrečnou práci z tréninkové problematiky, složit písemnou zkoušku formou testu a obhájit praktickou zkoušku osobního tréninku. Časová dotace celého kurzu je 150 hodin.

Vyučování začíná vždy v 10.00 hod.  (9.00) a končí v 17.00 hod. (soboty i neděle).

Cena kurzu je kompletní, tedy včetně skript, vstupů do fitness centra, občerstvení, závěrečné zkoušky i případné opravné zkoušky. 

Osnova kurzu

TEORETICKÁ ČÁST

 • Anatomie (20 hodin)
 • Fyziologie (10 hodin)
 • Metodika sportovního tréninku (20 hodin)
 • Sportovní trénink (20 hodin)
 • Pedagogika (4 hodiny)
 • První pomoc (4 hodiny)
 • Výživa a doplňky stravy, doping (8 hodin)
 • Psychologie sportovce / trenéra (4 hodin)

PRAKTICKÁ ČÁST

 • Atletická průprava (atletická abeceda, technika běhu, atletické hry, atletické disciplíny a trénink) 10 hod.
 • Plavání (metodika plaveckých technik, průpravná cvičení, trénink v bazénu) 5 hod.
 • Pohybové hry a sportovní hry (nejznámější sportovní hry - fotbal, florbal, volejbal, basketbal, pohybové hry, honičky, průpravné hry...) 5 hod.
 • Základy gymnastiky a gymnastická průprava 5 hod. 
 • Vzpírání, vzpěračská průprava a cviky s velkou činkou (metodika disciplín, řazení v tréninku, doplňkové cviky) 10 hod.
 • Fitness trénink a příprava v posilovně (zásobník cviků ve fitness centru) 10 hod. 
 • Trénink s vlastní vahou, sálové tréninku a trénink s pomůckami (sál ve fitness centru) 10 hod. 
 • Diagnostika pohybového systému (5 hod.) 

Co získám? 

Ukončením tohoto kurzu získáte OSVĚDČENÍ O REKVALIFIKACI, na jehož základě můžete požádat o živnostenský list pro provozování "sportovních a tělovýchovných služeb". 

Kde probíhá výuka?

BRNO

Zahájení a teoretická část výuky probíhá v A-Sport hotelu, adresa: Vodova 108, Brno. Více o hotelu naleznete zde.

Praktické hodiny probíhají v MišMaš fitness, adresa: Gajdošova 7, Brno. Více o fitness centru naleznete zde.

PRAHA

Zahájení a teoretická část výuky probíhá na  FTVS UK, José Mártího 31, Praha 6 

Praktické hodiny probíhají ve Victory Fitness, adresa: Křesomyslova 17, Praha 4. Více o fitness centru naleznete zde.

Naši lektoři pro tento kurz:

 • Mgr. Jan Caha – garant rekvalifikačních kurzů
 • Mgr. et Mgr. Klára Vomáčková - fyzioterapeut
 • MUDr. Alina Kulakovská - lékař, psychoterapeut
 • Mgr. Ondřej Smolka, Ph.D. - vědecký pracovník MU
 • PhDr. Jan Cacek, PhD. - vědecký pracovník MU
 • PhDr. Stanislava Králová, Ph.D. - vědecký pracovník MU, mikrobiolog
 • Mgr. et Bc. Michal Beneš - absolovent FSPS MU, přednášející na PrF MU
 • Tomáš Ďuráň - pohybový specialista a osobní trenér
 • Mgr. Veronika Wisiorková - specialista osobní trenér
 • Bc. Šimon Bellovič - specialista, osobní trenér

 

Od 22. 8. se bude konat "pilotní kurz" kondičního trenéra v Brně pro omezený počet 20 studentů. V tomto pilotním kurzu budou některé teoretické hodiny totožné s instruktorskými kurzy, jako je anatomie, fyziologie, první pomoc apod. spojeny s instruktorským fitness kurzem probíhajícím současně. Specifické teoretické části a kompletní praxe bude samozřejmě oddělena. 

Rezervace do kurzu

Datum Časová dotace Lokalita Cena  
22.8.2020 150 h 9900,- Kč

Kontaktní údaje

Vyplňte pouze v případě, že chcete vystavit fakturu na firmu.

Platba
Vyplněním a odesláním své rezervace stvrzujete souhlas s použitím osobních údajů a se zasláním pokynů k platbě 25% zálohy nebo celé částky na Vámi udanou e-mailovou adresu. Platba je možná převodem nebo v hotovosti (po tel. domluvě).

Platba je splatná do 7 dní od odeslání přihlášky, při nezaplacení v řádném termínu se rezervace ruší. Po doručení platby obdržíte potvrzení o zařazení mezi účastníky kurzu. V případě platby zálohy se zbylá částka doplácí v první den kurzu.


V případě jakýchkoliv dotazů nás kontakujte na info@fitnessinstitut.cz