2500,- Kč
Skripta
Certifikát o absolvování
Kvalifikovaní lektoři
Mobilita I. - stabilita, síla
garant: Mgr. Kateřina Vašíčková

Mobilita vyjadřuje schopnost jedince provádět všechny pohyby s co největší účinností, aniž by docházelo ke kompenzaci ostatních částí těla, které v daném pohybu nemají být přetěžovány. Úroveň mobility je dalším krokem na cestě k tomu být úspěšný ve světě fitness. Není to jen o síle, vytrvalosti a vzhledu. Úroveň mobility nejde na první pohled vidět. Pouze oko zkušeného trenéra, nebo terapeuta odhalí i malé odchylky. 

Seminář je informačně rozdělen na dvě části - Mobilita I. / Mobilita II. Pro plné pochopení problematiky doporučujeme absolvovat oba dva semináře. 

CO JE OBSAHEM

Základní vědomosti o tom, co je to mobilita/stabilita a jak jednotlivé složky rozvíjet. Ukážete si praktické cvičení a ukázky, které můžete používat poté sami se sebou či se svými klienty. Bude se pracovat také s pomůckami, jako například rollery, míčky, peanuty, gumy, karimatky, pásky a jiné. 

Obsah semináře v bodech:

 • seznámení se s problematikou mobility/stability
 • vymezení základních pojmů
 • diagnostika a testování
 • praktické cvičení a ukázka rozvoje, stability a rozvoje síly
 • aktivační cvičení
 • využití pomůcek
 • prostor pro otázky, diskusi 

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. Kateřina Vašíčková, magistra v oboru Učitelství tělesné výchovy a sportu - Kondiční trenér, doktorandka na FSpS na Katedře gymnastiky a zároveň milovnice CrossFitu a vzpírání, trenérka v NewPark Gymu a závodnice v CrossFitu v ČR i zahraničí.

...  Mgr. et Bc. Klára Vomáčková (Kaňová), fyzioterapeutka a trenérka ve Fit and Tasty, doktorant v oboru kinantropologie a vyučuje na fakultě sportovních studií.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Ptáte se, k čemu je vůbec mobilita důležitá? Velmi stručně řečeno - umožňuje provádět pohyby ve fyziologických rozsazích. Podporuje sportovní výkon. Eliminuje riziko vzniku zranění. Udržuje organismus a jeho tkáně ve fyziologickém stavu po celou dobu provedení pohybu... Výčet benefitů je však podstatně delší. Znalost alespoň základních principů a technik pro rozvíjení mobility je nedílnou součástí vědomostí každého pokročilého cvičence, ale především hlavně trenéra, jehož prioritou je předcházet přetížení, zranění a nedokonalé technice. Patříte-li tedy mezi ty, kteří se chtějí kvalitě pohybu věnovat, je seminář určen přímo pro vás.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6 
 • PRAHA - VT Gym, Mladoboleslavská 347, Praha-Kbely - budova č. 1, vchod č. 2, suterén

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza
 • PRAHA - 10.00-17.00 hod., během semináře je obědová pauza 

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


 

CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT?

Seminář je na pokračování, navazujícím tématem je seminář Mobilita II. - flexibilita, strečink, také pod vedením Mgr. et Bc. Kláry Vomáčkové (Kaňové) či Mgr. Kateřiny Vašíčkové.

 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.