2500,- Kč
Skripta
Certifikát o absolvování
Kvalifikovaní lektoři
Mobilita I. - Základy, které fungují, rozvoj flexibility
garant: Mgr. Kateřina Vašíčková
09.4.2023
07.5.2023

Mobilita je nedílnou součástí správně fungujícího těla. Pomůže nám lépe se pohybovat v běžném životě a zvládat techniku cviků na tréninku. Abychom měli funkční tělo, potřebujeme co nejvíce schopností rozvinutých na velmi dobré úrovni. A právě mobilita je jednou z klíčových schopností ruku v ruce jdoucí se zdravým a funkčním tělem. Práci na mobilitě bychom neměli opomíjet, právě proto, abychom naše tělo udrželi funkční až do vysokého věku, ideálně po celý život.

Seminář je informačně rozdělen na dvě části - Mobilita I. / Mobilita II. Pro plné pochopení problematiky doporučujeme absolvovat oba dva semináře. 

CO JE OBSAHEM

V semináři si představíme tři základní pilíře mobility - stabilitu, flexibilitu a sílu. Pochopíme, že mobilite není o pouhém protahování, ale je ji třeba pojmout mnohem komplexněji. Vysvětlíme si zásady správně fungujícího těla a ukážeme si, proč je mobilita v životě i tréninku tak důležitá. V neposlední řadě se seznámíme s metodami pro rozvoj mobility. Ze třech základních pilířů se budeme nejvíce věnovat flexibilitě.

Obsah semináře v bodech:
 • Teoretický úvod do problematiky mobility
 • Vymezení základních pojmů mobilita - flexibilita - síla - statistika
 • Diagnostika pohybového aparátu
 • Metody pro rozvoj flexibility
 • Zásobník základních cviků
 • Praktické ukázky a cvičení
 • Tvorba kompenzačního plánu
 • Sestava pro zlepšení úrovně mobility
 • Prostor pro otázky a diskuzi

 

LEKTOREM DNE JE...

...Mgr. Kateřina Vašíčková, magistra v oboru Učitelství tělesné výchovy a sportu - Kondiční trenér, doktorandka na FSpS na Katedře EDUC, závodnice v CrossFitu a vzpírání,  a zároveň trenérka v CrossFit Destiny v Brně.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Ptáte se, k čemu je vůbec mobilita důležitá? Velmi stručně řečeno - umožňuje provádět pohyby ve fyziologických rozsazích. Podporuje sportovní výkon. Eliminuje riziko vzniku zranění. Udržuje organismus a jeho tkáně ve fyziologickém stavu po celou dobu provedení pohybu... Výčet benefitů je však podstatně delší. Znalost alespoň základních principů a technik pro rozvíjení mobility je nedílnou součástí vědomostí každého pokročilého cvičence, ale především hlavně trenéra, jehož prioritou je předcházet přetížení, zranění a nedokonalé technice. Patříte-li tedy mezi ty, kteří se chtějí kvalitě pohybu věnovat, je seminář určen přímo pro vás.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6 
 • PRAHA - VT Gym, Mladoboleslavská 347, Praha-Kbely - budova č. 1, vchod č. 2, suterén

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza
 • PRAHA - 10.00-17.00 hod., během semináře je obědová pauza 

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 

 

CO VÁS MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT?

Seminář je na pokračování, navazujícím tématem je seminář Mobilita II. - flexibilita, strečink, také pod vedením Mgr. et Bc. Kláry Vomáčkové (Kaňové) či Mgr. Kateřiny Vašíčkové.

 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

Rezervace do kurzu

Datum Časová dotace Lokalita Cena  
09.4.2023 6 h CrossFit NewPark, Brno 2500,- Kč
07.5.2023 6 h VT Gym, Praha 2500,- Kč

Kontaktní údaje

Vyplňte pouze v případě, že chcete vystavit fakturu na firmu.

Vyplněním a odesláním své rezervace stvrzujete souhlas s použitím osobních údajů a se zasláním pokynů k platbě celé částky na Vámi udanou e-mailovou adresu. Platba je možná převodem nebo v hotovosti (po tel. domluvě).

Platba je splatná do 7 dní od odeslání přihlášky, při nezaplacení v řádném termínu se rezervace ruší. Po doručení platby obdržíte potvrzení o zařazení mezi účastníky kurzu. V případě platby zálohy se zbylá částka doplácí v první den kurzu.


V případě jakýchkoliv dotazů nás kontakujte na info@fitnessinstitut.cz