1500,- Kč
Certifikát o absolvování
Skripta
Kvalifikovaní lektoři
Mobilita II. - flexibilita, strečink
garant: Mgr. et Bc. Klára Vomáčková

Seminář zaměřený na téma rozvoj flexibility/strečink je navazujícím seminářem Mobilita I. a je jeho doporučeným pokračováním pro pochopení celého tématu.

CO JE OBSAHEM

Seminář bude zaměřen na zkrácené svalové partie, jejich správné techniky protažení. Stejně tak se budete věnovat správnému načasování protahování - kdy je svaly vhodné protahovat a kdy ne. Jaké jsou druhy strečinků. Jak lze do strečinku zakomponovat pomůcky. Probereme do hloubky techniky asistovaného a aktivního strečinku. Vyzkoušíme si pod vedením odborníka techniky strečinku na nejčastěji zkrácené svalové skupiny.

Obsah semináře v bodech:

  • teorie problematiky flexibility a strečinku
  • hypermobilita - druhy, příčiny vzniku
  • rigidita/zkrácení - kdy protahovat a kdy ne 
  • metody rozvoje flexibility a její zásady
  • praktická cvičení

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. et Bc. Klára Vomáčková (Kaňová), fyzioterapeutka a trenérka ve Fit and Tasty, doktorant v oboru kinantropologie a vyučuje na fakultě sportovních studií.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Seminář je navazujícím a rozšiřujícím k tématu Mobilita I. - stabilita, síla. Kdo má základní znalosti z této oblasti, dokáže pochopit vše, co se na semináři bude probírat i bez absolvování prvního dílu. Ale kdo si není jistý a tápe, určitě by měl absolvovat semináře oba. Téma je vhodné pro sportovce, ale i nesportující. Tedy pro každého, kdo považuje funkční pohybový aparát za základ každého pohybu.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

  • BRNO - MišMaš fitness centrum, Gajdošova 4392/7, Brno-Židenice
  • PRAHA - VT Gym, Mladoboleslavská 347, Praha-Kbely - budova č. 1, vchod č. 2, suterén

Čas konání: 

  • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza
  • PRAHA - 9.30-16.30 hod., během semináře je obědová pauza 
Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.