2500,- Kč
Zkušení lektoři
Skripta a certifikát
Olympijské vzpírání - level 1
garant: Mgr. František Vostal

Vzpírání je olympijská disciplína, se kterou se stále více setkáváme v našich fitness clubech a fitness centrech. Pojďme se společně naučit správné technické provedení či vylepšit stávající techniku.

Přicházíme s unikátní možností se věnovat problematice vzpírání do hloubky. Olympijské vzpírání je rozděleno na tři úrovně (levely). Pro začátečníky doporučujeme absolvovat všechyn tři levely, pro zkušené vzpěrače je pak nasnadě vybrat si pouze takový level, který odpovídá přesně tomu, co potřebujete pro svoji vzpěračskou či trenérskou praxi.

V případě zakoupení všech tří levelů Olympijského vzpírání pro vás máme zvýhodněnou cenu 5 500 Kč za celek. Máte-li o tuto nabídku zájem, kontaktujte nás e-mailem: urbankova@fitnessinstitut.cz


Level 1 se zaobírá základy vzpírání, seznámení se s trhem a nadhozem. Klient se naučí postup, jak trénovat vzpěračské cviky, vysvětlíme si techniku a jednotlivé detaily cviků tak, aby vše chápal a měl souvislosti. Ukážeme si mobilizační cvičení pro dostatečný rozsah v kloubech, stabilizační cvičení páteře a posilovací cviky pro rizikové partie u trhu a nadhozu.

CO JE OBSAHEM

Teoretická část: terminologie závodních cviků a vybraných jejich variací

Technika a technické detaily závodních liftů:

  • Pohyb osy,
  • Pohyb osy vůči těžišti,
  • Přesun těžiště v průběhu,
  • Pohyb jednotlivých segmentů těla a jejich pohyb vůči sobě v průběhu pohybu, atd.

Praktická část: nácvik trhu a nadhozu, metodická řada pro nácvik trhu, přemístění a výrazu, bezpečnost při Olympijském vzpírání (úrazovost, odskoky od činky, bezpečnost kolem sebe).

Další cviky: mobilizační a stabilizační cviky (dech, stabilita páteře) a posilovací cviky pro potřebné partie.

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. František Vostal, silově-kondiční trenér. Specializuje se na silové a kondiční tréninky, vzpěračské tréninky a pohybovou nápravu pro sportovce. Klade důraz na individualitu, funkční přístup, techniku a mechaniku pohybu.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Level 1 je určen pro začátečníky a atlety, kteří si chtějí osvěžit základy vzpírání, tedy plně jsou vítání začínající vzpěrači, crossfiteři a atleti, kteří využívají vzpírání v rámci svého sportovního tréninku.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

  • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6
  • PRAHA - VT Gym, Mladoboleslavská 347, Praha-Kbely - budova č. 1, vchod č. 2, suterén

Čas konání: 

  • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza
  • PRAHA - 10.00-17.00 hod., během semináře je obědová pauza 

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.