500,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based
Certifikát
Praktické informace
Z pohodlí domova
Webinář:
Rizika nedostatečného příjmu energie ve sportu
garant: Mgr. Petr Loskot
U vás doma

Ať už sportujete vrcholově, nebo jen rekreačně, pro váš optimální výkon i zdraví je potřeba přijímat dostatečné množství energie. Pokud dlouhodobě přijímáte nedostatečné množství energie, může to vést k celé řadě zdravotních obtíží a logicky i k propadu výkonnosti. U žen a dívek to často může znamenat např. ohrožení menstruačního cyklu, snížení kostní hustoty a vyšší riziko zlomenin, u mužů snížení hladin testosteronu nebo nevýhodné podmínky pro budování svalové hmoty. Prevencí těchto nepříjemných dopadů je přijímat dostatečné množství energie. No a jak že si ji správně spočítat? Právě to bude jedním z hlavních bodů tohoto webináře.

Webinář: Rizika nedostatečného příjmu energie ve sportu

Obsah semináře v bodech

  • Jak co nejpřesněji odhadnout energetický výdej?
  • Co je to energetická dostupnost a proč bychom ji měli znát?
  • Výpočet bezpečné a rizikové energetické dostupnosti ve sportu
  • Nejčastější důvody nízké energetické dostupnosti, aneb kdo je ohrožen nejvíce?
  • Projevy a rizika nízké energetické dostupnosti u žen i mužů
  • Jak řešit nízkou energetickou dostupnost?
Lektorem je Mgr. Petr Loskot - vystudoval obor Nutriční terapeut na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity (2011-2016), kde nadále působí jako doktorand v oboru Hygiena, epidemiologie a preventivní lékařství. Zde se také věnuje pedagogické činnosti v předmětech Výživa ve sportu nebo Obezitologie aj. Dlouhé roky (2017-2021) působil v Aktinu jako redaktor, šéfredaktor a tvůrce receptur doplňků stravy. Nyní pracuje ve společnosti GymBeam, kde navrhuje složení doplňků výživy a funkčních potravin.
 

Jak to bude probíhat?

Na webinář není třeba si nic instalovat, plně postačí váš webový prohlížeč. Webinář je funkční na počítači, tabletu i mobilu. Ze zkušenosti nejlépe funguje v prostředí Google chrome.

Před webinářem všem registrovaným pošleme odkaz na vstup do místnosti. Ten po vás bude vyžadovat mail a jméno shodné s tím, ktteré jste zadali do registrací na našich stránkách. Po zadání a potvrzení se dostanete do prostředí ClickMeeting a samotného webináře resp. "waiting roomu". Zde vidíte odpočet startu semináře. Po zahájení uvidíte na velké obrazovce prezentaci k semináři, vpravo na obrazovce možnost písemné diskuze a vpravo nahoře v rámečku přednášejícího. Zapněte si tedy zvuk a již vyčkejte na pokyny přednášejícího a samotný webinář.

Kapacita webináře je 100 osob. Registrace se uzavírají v den konání webináře v 9.00 nebo po naplnění kapacity.

Čas konání:  17:00 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.