2500,- Kč
Certifikovaný lektor
Praktické informace
Certifikát
Silový trénink dětí a dospívajících
garant: Bc. Milan Vývoda
11.9.2022

Silový trénink dětí a mládeže se může ve společnosti setkat s otázkami "není příliš brzy? / je to vhodné pro tak mladé tělo? / mohou si ublížit!". Cílem semináře je zjistit, že jsou to pouze mýty, které mohou kolovat mezi námi. Silový trénink pro děti a mládež je velmi přirozenou součástí pohybových aktivit právě této zmíněné skupiny. Navíc je vhodný pro položení základní pro kvalitní život v dospělosti i stáří.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČENÝ

Seminář není určen pro děti a mládež, ale je určen pro ty, kteří s dětmi pracují a rádi by prohloubili své znalosti či získali úplně nové moderní poznatky v souvislosti se silovým tréninkem mladších. Vítáni jsou tedy trenéři, kteří s dětmi chtějí začít pracovat, učitelé tělesné výchovy, kondiční trenéři a všichni, kteří by se rádi podíleli na zlepšení povědomí o problematice silového tréninku kolem sebe.
 

OBSAH SEMINÁŘE

V úvodním bloku si povíme o tom, co se skrývá pod pojmem silový trénink, pro koho je a není vhodný a jak s ním pracovat v souvztažnosti s dětmi a mládeží. Pobavíme se o rizicích či benefitech, která se mohou objevit při silovém tréninku a řekneme si, co je a co pro tuto skupinu cvičenců není vhodné. V odpoledním bloku půjdeme do praktické sféry a probereme si základní cviky a jejich správnou techniku, jak komunikuvat s dětmi, aby pochopili, co se s jejich tělem má dít a na závěr si ukážeme napojení jednotlivých fází tréninku do praxe.

Osnova kurzu v bodech

 • co je to silový trénink
 • benefity a možná rizika silového tréninku
 • mýty spojené se silovým tréninkem u dětí a dospívajících
 • jak zajistit bezpečnost tréninku z pozice trenéra/učitele
 • jednotlivé fáze silového tréninku
 • výživa sportujících dětí a dospívajících
 • praktická ukázka a nácvik
 • výživa sportujících dětí a dospívajících
 • otázky a odpovědi / závěrečná doporučení

LEKTOREM DNE JE...

... Bc. Milan Vývoda je certifikovaný osobní fitness trenér s více jak 15letou zkušeností se sportem a s cvičením. Studuje navazující magisterský obor výživy člověka a je autorem webu pro zdravý životní styl

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza 

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, pokud potřebujete obuv, tak prosíme indoorovou, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 

Rezervace do kurzu

Datum Časová dotace Lokalita Cena  
11.9.2022 6 h CrossFit NewPark, Brno 2500,- Kč

Kontaktní údaje

Vyplňte pouze v případě, že chcete vystavit fakturu na firmu.

Vyplněním a odesláním své rezervace stvrzujete souhlas s použitím osobních údajů a se zasláním pokynů k platbě celé částky na Vámi udanou e-mailovou adresu. Platba je možná převodem nebo v hotovosti (po tel. domluvě).

Platba je splatná do 7 dní od odeslání přihlášky, při nezaplacení v řádném termínu se rezervace ruší. Po doručení platby obdržíte potvrzení o zařazení mezi účastníky kurzu. V případě platby zálohy se zbylá částka doplácí v první den kurzu.


V případě jakýchkoliv dotazů nás kontakujte na info@fitnessinstitut.cz