650,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based informace
Praktické informace
Certifikát o účasti
Z pohodlí domova
Webinář:
Tajemství mikrobiomu
garant: RNDr. Bezdíček-Králová, PhD
11.10.2022
U vás doma

RNDr. Stanislava Králová, PhD. na téma mikrobiomu. Mikrobiom je souhrnné označení pro mikrobiální osídlení lidského těla a jeho kvalita je zásadní pro naše zdraví. 

Webinář: Tajemství mikrobiomu

Střevní mikroflóra (mikrobiom) jsou mikroorganismy, které žijí v trávicí soustavě živočichů včetně člověka. Mnohdy hostiteli prospívají, někdy však mohou i škodit. Mikrobióm v pár bodech jsou všechny mikroorganismy na a v lidském těle (střeva, pokožka, ústní dutina, pochva ...). Je mohutný, vždyť si jen představte, že naše tělo má 10 na 13 buněk. Naše střevo cca 10 na 14 bakterií. Mezi námi a našimi mikroby se bavíme o skutečné symbióze - my potřebujeme je, oni potřebují nás. Správná funkce je tak zásadní nejen pro naše zdraví, ale také pro psychický a fyzický výkon. 

Tím, že  stárneme my, náš mikrobióm stárne s námi. Prostě jsme celoživotními parnery a tudíž bychom si měli uvědomit, že postarat se o něj, je maximálně důležité.

O čem budeme ve webináři mluvit? 

 • Mirkobiom různých částí těla, jeho vliv na lidské tělo a vliv nerovnováhy
 • pokožka
 • ústna dutina
 • nosohltan
 • uši
 • pohlavní orgány
 • trávící soustava až po tlusté střevo
 • Osa mikrobiom - střevo - mozek 
 • Jak podpořit fungování mikrobiomu 
 • Co mikrobiomu naopak neprospívá 
 • Mikrobiom, sportovci a sportovní výkon

Lektorem dne je RNDr. Stanislava Králová, PhD., vědecká pracovnice působící na Masarykově univerzitě a doktorandka Fakulty sportovních studií MU. 

Jak to bude probíhat? 

Na webinář není třeba si nic instalovat, plně postačí váš webový prohlížeč. Webinář je funkční na počítači, tabletu i mobilu. Ze zkušenosti nejlépe funguje v prostředí Google chrome. 

Před webinářem všem registrovaným pošleme odkaz na vstup do místnosti. Ten po vás bude vyžadovat mail a jméno shodné s tím, které jste zadali do registrací na našich stránkách. Po zadání a potvrzení se dostanete do prostředí ClickMeeting a samotného webináře resp. "waiting roomů. Zde vidíte odpočet startu semináře. Po zahájení uvidíte na velké obrazovce prezentaci k semináři,  vpravo na obrazovce možnost písemné diskuze a vpravo nahoře v rámečku přednášejícího. Zapněte si tedy zvuk a již vyčkejte na pokyny přednášejícího a samotný webinář. 

Kapacita webináře je 100 osob. Registrace se uzavírají v den konání webináře v 9.00 nebo po naplnění kapacity.

Po webináři vám zašleme certifikát. 

Čas konání: 17:00

Rezervace do kurzu

Datum Časová dotace Lokalita Cena  
11.10.2022 3 h U vás doma 650,- Kč

Kontaktní údaje

Vyplňte pouze v případě, že chcete vystavit fakturu na firmu.

Vyplněním a odesláním své rezervace stvrzujete souhlas s použitím osobních údajů a se zasláním pokynů k platbě celé částky na Vámi udanou e-mailovou adresu. Platba je možná převodem nebo v hotovosti (po tel. domluvě).

Platba je splatná do 7 dní od odeslání přihlášky, při nezaplacení v řádném termínu se rezervace ruší. Po doručení platby obdržíte potvrzení o zařazení mezi účastníky kurzu. V případě platby zálohy se zbylá částka doplácí v první den kurzu.


V případě jakýchkoliv dotazů nás kontakujte na info@fitnessinstitut.cz