2000,- Kč
Zkušený lektor
Zásobník cviků
Certifikát o účasti
Vedení skupinových lekcí a trénink s pomůckami
garant: Mgr. Aleksandra Pavelek

Jako trenéři se velmi často setkáváme s otázkou, jak pracovat s klientem - jak s ním komunikovat, připravit tréninkový plán, vést lekci. Na tyto otázky máme mnoho seminářů, které vás danou problematikou mohou provést. Co byste ale měli vědět, pokud chcete vést lekce pro více než jednoho člověka? Jak se zorientovat ve skupině a odvést kvalitní trénink? Je potřeba k lekci přistoupit jinak? Dá se pracovat i se skupinou individuálně? Stačí mi dlouhodobě tréninky postavené na cvicích s vlastní vahou anebo bych měl využívat pomůcky? Pokud ano, jaké a jak? To jsou základní otázky, které má v hlavě každý trenér/instruktor, který se chce věnovat skupinovým lekcím. Proto jsme pro vás připravili celodenní workshop, na kterém se dozvíte odpovědi na všechny uvedené otázky.

CO JE OBSAHEM

Workshop je zaměřen na práci se skupinou klientů. V teoretické části dne se zaměříte na to, jak komunikovat se skupinou od začátku do konce lekce, jak se vypořádat s rozdílnou výkonností příchozích klientů, jak přizpůsobit trénink různorodé skupině, aby se splnila očekávání všech. Podíváme se na vedení a průběh lekce a probereme základní “trendy” v oblasti fitness - HIIT, tabatu, kruhový trénink - a jejich specifika (pro koho jsou/nejsou vhodné, kdy se dají zařadit, časové intervaly, počty opakování, …). Stěžejním bodem dne v praktické části bude využití pomůcek při lekci, zakomponování do tréninku a zásobník cviků (budeme pracovat s bosu, kettlebelly, expandery, TRX). Během dne budete aktivně spolupracovat s lektorkou a vše si vyzkoušíte přímo na místě.

Obsah dne v bodech:

 • Rozdíl mezi tréninkem se skupinou a prací s jednotlivcem 
 • Výhody/nevýhody menších a větších skupin
 • Průběh lekce - komunikace s klienty, vedení lekce, sestavení tréninku
 • Jak se vypořádat s různorodou skupinou klientů (začátečníci vs. pokročilí), aby všichni odcházeli spokojení, motivovaní a vrátili se na další lekci
 • Rozdíly mezi programy, které jsou trendy 
 • Využití pomůcek při lekci
 • Zásobník cviků s vlastní vahou a s uvedenými pomůckami

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. Aleksandra Pavelek (Indráková) - inklinuje především k individuálnímu poradenství a cvičení. Věnuje se lektorské činnosti, vede edukační semináře a workshopy, vzdělává veřejnost v oblasti fitness. Pomáhá lidem zlepšovat zdravotní stav, redukovat váhu a posílit jádro. Snaží se učit své klienty získat kontrolu nad vlastním tělem a pracovat s psychikou. Zabývá se také kineziotapingem.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Workshop je určen primárně pro instruktory a trenéry skupinových/sálových lekcí, kteří potřebují ujasnit základní principy v práci se skupinou. Vítáni jsou také ti, kteří se chtějí nově na práci se skupinou zaměřit a neví, kde a s čím začít. Rádi se ale potkáme i s těmi, kteří trénují jak skupiny, tak individuální klienty a chtějí se naučit práci s výše uvedenými pomůckami a začlenit je do svých tréninkových plánů. Součástí dne bude i bohatý zásobník cviků.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6
 • OSTRAVA - Respect Club, Alžírská 1539/18, Poruba

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během dne je obědová pauza
 • OSTRAVA - 10.30-17.30 hod., během dne je obědová pauza

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.