1500,- Kč
Zkušený lektor
Zásobník cviků
Certifikát o účasti
Vedení skupinových lekcí a trénink s pomůckami
garant: B. Havelková / A. Indráková
11.5.2019

Jako trenéři se velmi často setkáváme s otázkou, jak pracovat s klientem - jak s ním komunikovat, připravit tréninkový plán, vést lekci. Na tyto otázky máme mnoho seminářů, které vás danou problematikou mohou provést. Co byste ale měli vědět, pokud chcete vést lekce pro více než jednoho člověka? Jak se zorientovat ve skupině a odvést kvalitní trénink? Je potřeba k lekci přistoupit jinak? Dá se pracovat i se skupinou individuálně? Stačí mi dlouhodobě tréninky postavené na cvicích s vlastní vahou anebo bych měl využívat pomůcky? Pokud ano, jaké a jak? To jsou základní otázky, které má v hlavě každý trenér/instruktor, který se chce věnovat skupinovým lekcím. Proto jsme pro vás připravili celodenní workshop, na kterém se dozvíte odpovědi na všechny uvedené otázky.

CO JE OBSAHEM

Workshop je zaměřen na práci se skupinou klientů. V teoretické části dne se zaměříte na to, jak komunikovat se skupinou od začátku do konce lekce, jak se vypořádat s rozdílnou výkonností příchozích klientů, jak přizpůsobit trénink různorodé skupině, aby se splnila očekávání všech. Podíváme se na vedení a průběh lekce a probereme základní “trendy” v oblasti fitness - HIIT, tabatu, kruhový trénink - a jejich specifika (pro koho jsou/nejsou vhodné, kdy se dají zařadit, časové intervaly, počty opakování, …). Stěžejním bodem dne v praktické části bude využití pomůcek při lekci, zakomponování do tréninku a zásobník cviků (budeme pracovat s bosu, kettlebelly, expandery, TRX). Během dne budete aktivně spolupracovat s lektorkou a vše si vyzkoušíte přímo na místě.

Obsah dne v bodech:

 • Rozdíl mezi tréninkem se skupinou a prací s jednotlivcem 
 • Výhody/nevýhody menších a větších skupin
 • Průběh lekce - komunikace s klienty, vedení lekce, sestavení tréninku
 • Jak se vypořádat s různorodou skupinou klientů (začátečníci vs. pokročilí), aby všichni odcházeli spokojení, motivovaní a vrátili se na další lekci
 • Rozdíly mezi programy, které jsou trendy 
 • Využití pomůcek při lekci
 • Zásobník cviků s vlastní vahou a s uvedenými pomůckami

LEKTOREM DNE JE...

... v Brně Barbora Havelková, absolventka trenérské školy FitNet PaedDr. Vladimíra Koloucha, Ph.D., trenérka skupinových a individuálních lekcí Core Training center Brno.

... v Ostravě Mgr. Aleks Indráková - zaměřuje se na TRX, funkční i silové tréninky, bojové sporty a sebeobranu. Umí vás připravit na přijímací zkoušky na vysokou školu nebo k policii. Pomůže vám při hubnutí a cílené redukci. Působí také jako výživová poradkyně. Dále je lektorkou odborných seminářů, workshopů a edukačních přednášek o zdravém životním stylu a primární prevenci poruch příjmu potravy.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Workshop je určen primárně pro instruktory a trenéry skupinových/sálových lekcí, kteří potřebují ujasnit základní principy v práci se skupinou. Vítáni jsou také ti, kteří se chtějí nově na práci se skupinou zaměřit a neví, kde a s čím začít. Rádi se ale potkáme i s těmi, kteří trénují jak skupiny, tak individuální klienty a chtějí se naučit práci s výše uvedenými pomůckami a začlenit je do svých tréninkových plánů. Součástí dne bude i bohatý zásobník cviků.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Místo konání: 

 • BRNO - MišMaš fitness centrum, Gajdošova 4392/7, Brno-Židenice
 • OSTRAVA - Respect Club, Alžírská 1539/18, Poruba

Čas konání: 

 • BRNO - 9.00-16.00 hod., během dne je obědová pauza
 • OSTRAVA - 10.30-17.30 hod., během dne je obědová pauza

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 


 

Rezervace do kurzu

Datum Časová dotace Lokalita Cena  
11.5.2019 6 h Respect Club Ostrava 1500,- Kč

Kontaktní údaje

Vyplňte pouze v případě, že chcete vystavit fakturu na firmu.

Vyplněním a odesláním své rezervace stvrzujete souhlas s použitím osobních údajů a se zasláním pokynů k platbě celé částky na Vámi udanou e-mailovou adresu. Platba je možná převodem nebo v hotovosti (po tel. domluvě).

Platba je splatná do 7 dní od odeslání přihlášky, při nezaplacení v řádném termínu se rezervace ruší. Po doručení platby obdržíte potvrzení o zařazení mezi účastníky kurzu. V případě platby zálohy se zbylá částka doplácí v první den kurzu.


V případě jakýchkoliv dotazů nás kontakujte na info@fitnessinstitut.cz