500,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based
Certifikát
Praktické informace
Z pohodlí domova
Webinář
Vývojová kineziologie
garant: Mgr. Klára Vomáčková
U vás doma

Webinář: Vývojová kineziologie

Kineziologie je věda zabývající se pohybem člověka. Kineziologické postupy využívají vědecky podložené principy pro analýzu, zhodnocení a zlepšení lidského pohybu.  

Vývojová kineziologie se specificky zabývá motorickým vývojem dětí, umožňuje nám rozpoznání pohybových vzorců a tím se posuzuje jak motorický vývoj, tak vyzrávání nervové soustavy dítěte.  Znalosti získané studiem motorického vývoje dětí vedou k odhalení jednotlivých svalových souher a zapojování svalových řetězců, které jsou dány geneticky a jsou tedy využitelné nejen v motorice dětí ale i dospělých.

Aplikace znalostí vývojové kineziologie do fitness představuje nejen diagnostiku pohybového aparátu, ale taktéž rehabilitaci pohybových poruch, zlepšení držení těla, a hlavně nápravu chybných pohybových vzorů. Nedostatky a chyby v naší motorice jsou totiž často důsledkem narušení přirozených svalových souher, čím dochází k přetěžovaní pohybového aparátu, a vzniku s tím souvisejících zápalu, různých obtíží nebo zranění.

Na co se můžete těšit? 

Obsahem semináře je obeznámení se s vývojovou kineziologií a motorickým vývojem dětí. V rámci semináře si sami na sobě zkusíme znovuobjevení a odhalení základních pohybových vzorců. Zjistíme, jak a proč aplikovat jednotlivé poznatky do cvičebních programů nebo do každodenního života.

Obsah semináře v bodech:

  • teoretické poznatky
  • práce Vojty a Koláře
  • základné pohybové vzorce v motorice dítěte
  • aplikace vývojové kineziologie do fitness
  • diagnostika a popis pohybových vzorců u dospělých
  • ovlivnění základních pohybových vzorců
  • využití v cvičení, terapii a každodenním životě

Jak to bude probíhat?

Na webinář není třeba si nic instalovat, plně postačí váš webový prohlížeč. Webinář je funkční na počítači, tabletu i mobilu. Ze zkušenosti nejlépe funguje v prostředí Google chrome.

Před webinářem všem registrovaným pošleme odkaz na vstup do místnosti. Ten po vás bude vyžadovat mail a jméno shodné s tím, ktteré jste zadali do registrací na našich stránkách. Po zadání a potvrzení se dostanete do prostředí ClickMeeting a samotného webináře resp. "waiting roomu". Zde vidíte odpočet startu semináře. Po zahájení uvidíte na velké obrazovce prezentaci k semináři, vpravo na obrazovce možnost písemné diskuze a vpravo nahoře v rámečku přednášejícího. Zapněte si tedy zvuk a již vyčkejte na pokyny přednášejícího a samotný webinář.

Tento webinář se bude konat 13.04. od 16.00 hodin
Kapacita je 100 osob. Registrace se uzavírají 13. 04. ve 9.00 nebo po naplnění kapacity.

Po skončení webináře obdržíte certifikát o účasti  

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.