2500,- Kč
Zkušení lektoři
Individuální přístup
Skripta
Certifikát o účasti
BOLAVÁ ZÁDA
garant: Mgr. Roman Koubík

Bolest zad je neduhem, který dnes trápí stále více jedinců a který je třeba brát na vědomí při každém silovém tréninku. Proto jsme pro vás připravili seminář zaměřující se na odstranění těchto bolestí a jejich prevenci.

CO JE OBSAHEM

Bolesti v oblasti zad jsou novodobým morem 21. století. Jejich výskyt mezi běžnou i sportující populací je alarmující. Tyto potíže už nejsou výsadou pouze lidí středního a vyššího věku, ale stále postihují i mladší jedince. Náplní tohoto semináře je seznámení účastníků s touto problematikou a představení možností práce s klienty, které tyto zdravotní potíže postihly, v posilovně a při silovém tréninku.

Osnova semináře v bodech:

  • základy statiky a biomechaniky trupu
  • funkční a strukturální poruchy pohybového aparátu v oblasti trupu
  • vhodné a nevhodné cviky při specifických potížích v oblasti zad
  • kompenzační cvičení - jaké, kdy ho použít
  • možné funkční a zdravotní úpravy klasických cviků a jejich využitelnost při zdravotních potížích v oblasti zad

LEKTOREM DNE JE...

... Mgr. Roman Koubík, sportovní fyzioterapeut, absolvent Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Dlouhodobě se sám aktivně věnuje silovým sportům, výuce trenérů a fyzioterapeutů a také publikační činnosti.

KOHO RÁDI UVIDÍME

Seminář se svým pojetím a obsahem řadí do seminářů s odborným zaměřením. Je vhodný pro absolventy trenérských a instruktorských kurzů, pro aktivní trenéry, kteří znají anatomické základy a chápou propojení teoretické roviny s praktickou částí. Stejně tak je seminář vhodný i pro studenty vysokých škol se sportovním zaměřením. Vítáni jsou ale i ti, kteří si chtějí rozšířit své vědomosti a nechybí jim základní anatomické znalosti, které jsou pro porozumění tématu nezbytné.

NEPŘEHLÉDNI

Místo konání: 

  • BRNO - CrossFit NewPark, Heršpická 6
  • PRAHA - Victory Fitness, Topolová 2963

Čas konání: 

  • BRNO - 9.00-16.00 hod., během dne je obědová pauza
  • PRAHA - 9.00-16.00 hod., během dne je obědová pauza

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, indoorovou sportovní obuv, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 

CO TĚ MŮŽE DÁLE ZAJÍMAT

Po absolvování tohoto semináře můžete pokračovat rozšířením vzdělání v dalších odborných seminářích, a to Kompenzační cvičení či Funkční a zdravé dolní končetiny, vedené také Mgr. Romanem Koubíkem.

 

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Fotografie z již proběhlých kurzů najdete zde.

 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.