2500,- Kč
Kvalifikovaný lektor
Praktické informace a nácvik pozic
Jóga a základní principy
garant: Bc. Tereza Vozárová, MBA

Jóga se využívá v mnoha sportech stále více a více. Mnoho lidí si také navyklo na její provádění jako doplňkového sportu nebo přístupu v kondiční přípravě, ve svých trénincích a mnoha sportech za účelem lepší mobility,  flexibility, síly, regenerace i relaxace. Náš seminář by pro vás měl být průvodcem základními principy a technikami, které se v jógovém cvičení využívají, podíváme se na jednotlivé pozice a správné provedení a zjistíte, jakým benefitem pro vás jóga může být v komerčním cvičení i ve cvičení doma.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČENÝ

Tento seminář je vhodný pro všechny zájemce o jógu - především začátečníky, kteří by s jógou chtěli začít, ale nemají žádné zkušenosti. Zároveň přivítáme také pokročilé, kteří za sebou již úvodní praxi mají, ale rádi by si rozšířili své znalosti.
 

OBSAH SEMINÁŘE

V první části semináře se budeme věnovat teorii, kde probereme základy jógové praxe (historie, jógový dech, meditace) a jemně se dotkneme i filozofických aspektů cvičení. Projdeme si moderní pohled na jógu, se kterou se dnes můžete v praxi setkat. Prostudujeme jednotlivé styly jógy, vhodné pomůcky, indikace a kontraindikace. Nakonec se zastavíme u neurofyziologických aspektů jógového cvičení.
V druhé části - praktické - si zacvičíme jednotlivé asány s kontrolou správného provedení. Budete absolvovat také komplexní cvičební jednotku a na ní si ukážeme, co by měla lekce obsahovat a co není naopak vhodné. 
 

Osnova kurzu v bodech

  • základy jógy - historie, filozofie
  • jógový dech, meditace
  • moderní pohled na jógu, pomůcky, indikace, kontraindikace
  • jednotlivé asány 
  • cvičení jednotka

LEKTOREM DNE JE...

... Bc. Tereza Vozárová, MBA - fyzioterapeutka a lektorka jógy.

NEPŘEHLÉDNI

Místo konání: 

  • BRNO - Yoga Freaks,  Dominikánská 345/15

Čas konání: 

  • BRNO - 9.00-16.00 hod., během semináře je obědová pauza 

Kapacita: 15 osob

S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se budete moci volně pohybovat/cvičit, pokud potřebujete obuv, tak prosíme indoorovou, něco na psaní. Drobné občerstvení je možné zakoupit přímo na recepci fitness center.

DŮLEŽITÉ: Seminář bude otevřen při naplnění minimální kapacity 6 účastníků. Změna místa konání vyhrazena. Podrobné informace obdržíte e-mailem týden před konáním semináře. 

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.