700,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based informace
Praktické informace
Certifikát o účasti
Z pohodlí domova
Webinář:
Tajemství mikrobiomu
garant: RNDr. Bezdíček-Králová, PhD
U vás doma

RNDr. Stanislava Králová, PhD. na téma mikrobiomu. Mikrobiom je souhrnné označení pro mikrobiální osídlení lidského těla a jeho kvalita je zásadní pro naše zdraví. 

Webinář: Tajemství mikrobiomu

Střevní mikroflóra (mikrobiom) jsou mikroorganismy, které žijí v trávicí soustavě živočichů včetně člověka. Mnohdy hostiteli prospívají, někdy však mohou i škodit. Mikrobióm v pár bodech jsou všechny mikroorganismy na a v lidském těle (střeva, pokožka, ústní dutina, pochva ...). Je mohutný, vždyť si jen představte, že naše tělo má 10 na 13 buněk. Naše střevo cca 10 na 14 bakterií. Mezi námi a našimi mikroby se bavíme o skutečné symbióze - my potřebujeme je, oni potřebují nás. Správná funkce je tak zásadní nejen pro naše zdraví, ale také pro psychický a fyzický výkon. 

Tím, že  stárneme my, náš mikrobióm stárne s námi. Prostě jsme celoživotními parnery a tudíž bychom si měli uvědomit, že postarat se o něj, je maximálně důležité.

O čem budeme ve webináři mluvit? 

 • Mirkobiom různých částí těla, jeho vliv na lidské tělo a vliv nerovnováhy
 • pokožka
 • ústna dutina
 • nosohltan
 • uši
 • pohlavní orgány
 • trávící soustava až po tlusté střevo
 • Osa mikrobiom - střevo - mozek 
 • Jak podpořit fungování mikrobiomu 
 • Co mikrobiomu naopak neprospívá 
 • Mikrobiom, sportovci a sportovní výkon

Lektorem dne je RNDr. Stanislava Králová, PhD., vědecká pracovnice působící na Masarykově univerzitě a doktorandka Fakulty sportovních studií MU. 

Jak to bude probíhat? 

Na webinář není třeba si nic instalovat, plně postačí tvůj webový prohlížeč. Webinář je funkční na počítači, tabletu i mobilu. Ze zkušenosti nejlépe funguje v prostředí Google chrome.

Před webinářem všem registrovaným pošleme odkaz na vstup do místnosti. Ten po tobě bude vyžadovat mail a jméno shodné s tím, které bylo zadáno při registraci na našich stránkách. Po zadání a potvrzení se dostaneš do prostředí ClickMeeting a samotného webináře resp. "waiting roomu". Zde uvidíš odpočet startu semináře. Po zahájení uvidíš na velké obrazovce prezentaci k semináři, vpravo na obrazovce možnost písemné diskuze a vpravo nahoře v rámečku přednášejícího. Zapni si tedy zvuk a již vyčkej na pokyny přednášejícího a samotný webinář.

Kapacita webináře je 100 osob. Registrace se uzavírají v den konání webináře v 9.00 nebo po naplnění kapacity.

Do dvou pracovních dnů od skončení webináře obdržíš mailem osvědčení, prezentaci a záznam. Záznam bude následně k dispozici 7 dní.

Čas konání: 17:00

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.