700,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based výživa
Praktické informace
Vědecky podložená fakta
Z pohodlí domova
Webinář:
Výživa a prevence nádorových onemocnění
garant: Mgr. Petr Loskot
U vás doma

Výživa je zásadním činitelem našeho zdraví. To platí i ve vztahu k nádorovým onemocnění, kde je výživa preventivním činitelem rozvoje. Jak se stravovat, abychom byli zdravější? Webinář pro tebe připravil Mgr. Petr Loskot. 

Webinář: Výživa v prevenci nádorových onemocnění

Onkologická, nádorová, zhoubná onemocnění nebo také rakovina. Těchto několik slovních spojení se stejným významem vyjadřující širokou a hlavně různorodou skupinu chorob, které jsou charakterizovány nekontrolovatelným dělením našich vlastních tělních buněk. Ty svým postupným růstem tvoří nádor a vzdálená ložiska nádoru (metastázy), které posléze začínají ohrožovat celkové zdraví i život takto postiženého jedince. Výživa je zásadní prevencí před rozvojem nádorových onemocnění. Platí zde zásadní pravidla, která mohou riziko významně snížit. S nimi tě seznámí vědecký pracovník LF Masarykovy univerzity v Brně Mgr. Petr Loskot. 

Na co se můžeš těšit?

  • Vývoj počtu nádorových onemocnění v ČR
  • Nejčastější nádory u mužů a žen v české populaci
  • Prokázané karcinogeny v naší výživě a našem životním prostředí
  • Způsobují "éčka" ve výživě rakovinu?
  • Rizikové aspekty životního stylu pro vznik nádorů
  • Jednotlivé nejčastější nádory a rizikové a protektivní faktory ve výživě

Lektorem je Mgr. Petr Loskot - vystudoval obor Nutriční terapeut na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity (2011-2016), kde nadále působí jako doktorand v oboru Hygiena, epidemiologie a preventivní lékařství. Zde se také věnuje pedagogické činnosti v předmětech Výživa ve sportu nebo Obezitologie aj. Dlouhé roky (2017-2021) působil v Aktinu jako redaktor, šéfredaktor a tvůrce receptur doplňků stravy. Nyní pracuje ve společnosti GymBeam, kde navrhuje složení doplňků výživy a funkčních potravin.

Jak to bude probíhat?

Na webinář není třeba si nic instalovat, plně postačí tvůj webový prohlížeč. Webinář je funkční na počítači, tabletu i mobilu. Ze zkušenosti nejlépe funguje v prostředí Google chrome.

Před webinářem všem registrovaným pošleme odkaz na vstup do místnosti. Ten po tobě bude vyžadovat mail a jméno shodné s tím, které bylo zadáno při registraci na našich stránkách. Po zadání a potvrzení se dostaneš do prostředí ClickMeeting a samotného webináře resp. "waiting roomu". Zde uvidíš odpočet startu semináře. Po zahájení uvidíš na velké obrazovce prezentaci k semináři, vpravo na obrazovce možnost písemné diskuze a vpravo nahoře v rámečku přednášejícího. Zapni si tedy zvuk a již vyčkej na pokyny přednášejícího a samotný webinář.

Kapacita webináře je 100 osob. Registrace se uzavírají v den konání webináře v 9.00 nebo po naplnění kapacity.

Do dvou pracovních dnů od skončení webináře obdržíš mailem osvědčení, prezentaci a záznam. Záznam bude následně k dispozici 7 dní.

Čas konání:  

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.