700,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based
Certifikát
Praktické informace
Z pohodlí domova
Webinář:
Nespecifické střevní záněty
garant: J.Zahradníková, P.Svobodová
U vás doma

Webinář: Nespecifické střevní záněty

V České republice výskyt střevních zánětů každoročně stoupá, a to v případě Crohnovy nemoci až o 4,5 % ročně a v případě ulcerózní kolitidy až o 3,5 % ročně.

Tyto střevní onemocnění řadíme mezi autoimunitní zánětlivé onemocnění střev. U Crohnovy choroby probíhají zánětlivé procesy v celé šíři střevní stěny, a to v kterékoliv části trávicí trubice. Zánět při Ulcerózní kolitidě probíhá pouze v tlustém střevě a rektu, neprostupuje celou stěnou střeva jako tomu je u Crohnovy choroby.

Jedinci trpící Syndromem dráždivého tračníku nevykazují žádné zánětlivé střevní léze, ovšem mohou mít podobné nebo dokonce stejné příznaky jako lidé trpící zánětlivým onemocněním střev. Například jde o bolesti v oblasti dutiny břišní, nevolnost, nadýmání a plynatost, průjmy, zácpy nebo hlen ve stolici. IBS je funkční porucha střev bez evidence poruchy struktury. Cílem webináře je pochopit rozdíl mezi jednotlivými onemocněními, rozklíčovat pravděpodobné příčiny vzniku a naučit se nastavit individuální plán terapie.

Na co se můžeš těšit?

  • Co to vlastně jsou nespecifické střevní záněty?
  • Rozdíl mezi Ulcerózní kolitýdou, Crohnem a dráždivým tračníkem
  • Příčiny, možnosti testování a terapie těchto dysbalancí
  • Souvislosti: úvod do střeva, význam, funkce, propojenost a návaznost na endokrinní systém, imunitní systém, energetický metabolismus
  • Patofyziologie leaky gut syndromu
  • Terapie dle principů západní medicíny a naturopatie - věříme že pokud jde o uzdravení klienta, je žádoucí obory a přístupy propojovat nikoliv jeden stavět nad druhý

Lektorem dne jsou terapeutky z Centra nývyků:

Jana Zahradníkova, DiS.

Nutriční terapeutka, preventistka a koučka. Vystudovala nutriční terapii a své poznání rozšířila o kurzy trenéra, kouče a nyní studuje nutriční medicínu na Škole klinické naturopatie. V praxi s klienty jí srdce táhne do propojování přístupů západní a východní medicíny, dbá na práci s emočním profilem klientů a pomáhá svým svěřencům na cestě k uzdravení z chornických nemocí díky moudré změně myšlení a správně nastaveným každodenním návykům.

 

Bc. Petra Svobodová

Petra je školitelka a terapeutka nutriční medicíny a zdravého životního stylu. Z terapeutické praxe si je vědoma důležitosti rovnováhy střevního mikrobiomu a propojení s celkovým zdravým člověka. Zaměřuje se na zdravé ženství a pomáhá ženám řešit hormonální nerovnováhy, jako jsou například PMS, PCOS, neplodnost ale nabízí i preventivní prekoncepční péči. Mimo ženy se věnuje chronickým onemocněním a ve spolupráci se svými klienty aplikuje naturopatický přístup.

Jak to bude probíhat? 

Na webinář není třeba si nic instalovat, plně postačí tvůj webový prohlížeč. Webinář je funkční na počítači, tabletu i mobilu. Ze zkušenosti nejlépe funguje v prostředí Google chrome. 

Před webinářem všem registrovaným pošleme odkaz na vstup do místnosti. Ten po tebe bude vyžadovat mail a jméno shodné s tím, které bylo zadáno při registrací na našich stránkách. Po zadání a potvrzení se dostaneě do prostředí ClickMeeting a samotného webináře resp. "waiting roomů". Zde vidíš odpočet startu semináře. Po zahájení uvidíš na velké obrazovce prezentaci k semináři,  vpravo na obrazovce možnost písemné diskuze a vpravo nahoře v rámečku přednášejícího. Zapni si tedy zvuk a již vyčkej na pokyny přednášejícího a samotný webinář. 

Kapacita webináře je 100 osob. Registrace se uzavírají v den konání webináře v 9.00 nebo po naplnění kapacity.

Po skončení webináře obdržíte certifikát o účasti 

 Čas konání:  16:00

Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.