Jan Caha
Mgr. Jan Caha
Instruktor fitness
Úspěšný závodník v naturální kulturistice
Specialista na sportovní a doplňkovou výživu
Šéfredaktor aktin.cz
Fitness Institut v roce 2019
Bezesporu největší rok Fitness Institutu je za námi. Netřeba se významně ohlížet, nicméně další a ještě větší, už se chystá. Jaký bude rok 2019 ve Fitness Institut?
2.1.2019
Mgr. Jan Caha
sdílet článek

Rok 2018 máme za sebou. A jelikož se to skvěle nabízí. Podívejme se na krátkou, ale o to výstižnější rekapitulaci. Fitness Institut vznikl v roce 2013. V prvním roce fungování jsme udělali 2 kurzy, v roce druhém to bylo méně jak 10 kurzů. V tomto roce jsme udělali celkem 138 akcí, tedy na každý 2,5tý den připadla jedna akce. Udělali jsme 4 kurzy instruktorů fitness, 3 poradce pro výživu a 1 konferenci. To byly také ty stěžejní a největší akce. Celkem tedy o 30 % akcí více, než v roce předchozím. I tak jsem rád a mohu říct, že jsme Vám byli blíž. Přeci jen, otevřeli jsme první kurzy na Slovensku a Ostravě. A my děkujeme, že jste tam byli s námi. 

V podobném duchu chceme pokračovat i letos. Tedy v roce 2019. Dovolte mi tedy, udělat takové malé "vizionářské" okénko. Na co se vlastně těšit. Tím zásadním, co se v tomto duchu dostává nejen mě, jako garantu vzdělávacího zařízení a majiteli na zřetel je...

Být Vám blíž 

To je jeden z hlavních úkolů, které si chceme dát. A tak již pracujeme na tom, abychom "obšancovali" menší města, jako je Jihlava, Plzeň, Uherské Hradiště nebo Hradec Králové. Věříme, že ve všech z těchto měst otevřeme letos minimálně jeden kurz. Budeme se samozřejmě snažit ale více. Takovou vlaštovkou v tomto by mělo být předletní turné po Česku a Slovensku, a to celkem v 10 městech těchto dvou států. 

Podíváme se ale také mimo naši kotlinu. Na podzim nás čeká Rumunsko a zřejmě Maďarsko, kde máme nyní předjednanou spolupráci s naturálními svazy a přednášení na téma "sportovní přípravy z pohledu výživy v kulturistice". 

Být blíž ale znamená také podstatné změny na webu, na kterém již chvilku pracujeme s hlavním cílem. Daleko lepší orientace na webu, ale také to, aby se stal přehlednější i na mobilních zařízeních. A jak doufáme, oceníte i daleko lepší sociální dopad webu a našich sociálních sítí, které se za poslední rok velmi změnily. 

Co je ale nejdůležitější. Chceme respektovat vaše požadavky na vzdělání. 

A tak přicházíme s celou řadou nových konceptů, na kterých pracují naši přední lektoři z oblasti výživy, fyzioterapie nebo třeba soft skills. Ale nejen to. I "velké" kurzy projdou podstatnou změnou. MŠMT změnilo název "Instruktora fitness" na "Osobního trenéra ve fitness", a tak bychom do roku 2020 již rádi vstoupili s novým návzem kurzů. Budeme tedy pracovat (a již pracujeme) na nových akreditacích. A jak doufám, tak vás potěší i to, že aktuálně máme "rozdělanou" akreditaci pro Kondiční trenéry. Stále žádanější vzdělání nejen v českých luzích a hájích. 

Kurzy nás jednoduše baví. A nejen nás, proto jsme se rozhodli pracovat trochu globálněji. Pro hned jeden z prvních lednových víkendů jsme tak spojili síly s Institutem moderní výživy a přinášíme velký "Novoroční seminář: Výživa a pohyb ve fitness". A jak věřím, nebude to to poslední, co společně děláme. Hledáme totitž společný cíl, a tím je lepší fitness komunita, a nejen ta, ale i zdravější společnost. 

Abychom byli zdravější, musíme se hýbat "tlouštíci"

Tomu snad přispěje i projekt, který je prozatím jen v plenkách. Děkujeme, že sdílíte #davejkardiotloustiku. Přeci jen, pohyb má smysl a zvláště v soudobé společnosti. Web je na spadnutí a pevně věříme, že i první akce čistě pohybového charakteru, "merch" a ambasadoři vybízející k pohybovým akcím s tímto podtitulem.

Jednou ze snad je také být komplexnější. Nejen větší, rozkročenější přes ČR a SK, ale také nabízet vše, na co se u našeho vzdělávacího zařízení ptáte. Tím častým dotazem je "kde jsi vzal to a to, kde to můžu koupit". Právě z toho titulu již pracujeme na eshopu. Zcela bez záměru rozbít velké české eshopy, ale jednoduše vám nabídnout možnost získat materiály a pomůcky k vlastnímu rozvoji a vzdělání. Jak doufám, spustíme ho již v únoru tohoto roku. 

Prozatím poslední informací a nebudu ji více rozvádět. Hledáme nový domov pro Fitness Institut v Brně a vězte, že se bude na co těšit...

Co je však hlavní. Chceme být kvalitnější než jsme. Chceme být nápaditější. Chceme být prostě nejlepší. A tak vězte, že Fitness Institut prochází i vnitřní revizí, která má zlepšit naši práci, schopností přednášet, prezentovat svoje poznatky a jednoduše respektovat to, co od nás jako zavedeného vzdělávacího zařízení očekáváte. A já vám slibuji, že letošek pro nás bude tím největším rokem! A já děkuju a doufám, že u toho budete snámi, protože tou hlavní motivací pro naši práci jste právě vy. Každý jeden člověk a človíček, který nám dá palec na stránkách, dojte na kurz nebo jen napíše mail, že ho to bavilo. 

Děkujeme Vám za rok 2018, a tím naším poděkováním je právě rok 2019! 

Za Fitness Institut Mgr. Jan Caha

KOMENTÁŘE