700,- Kč
Profesionální lektoři
Evidence based
Praktické informace
Z pohodlí domova
Vědecky podložená fakta
Webinář:
Funkční potraviny a nutriceutika
garant: Milan Vývoda
U vás doma

Nutriceutika jsou účinné složky funkčních potravin a funkční potraviny jsou všude kolem nás. Každé nutriceutikum ovlivňuje jednu nebo více funkcí lidského těla a jejich znalost je tak esenciální primárně pro prevenci a optimalizace lidského zdraví. Tuto znalost vám v základech předá právě webinář: Funčkní potraviny a nutriceutika.

Webinář: Funkční potraviny a nutriceutika

Ikdyž jsou funkční potraviny předem definovaným pojmem, můžeme se v dnešní době setkat s velkým množstvím cíleného šířením desinformací a marketingové propagace s cílem donutit nás koupit produkt, který si na funkční potravinu pouze hraje. Kromě toho,
že funkčním potravinám patří vědecký časopis Journal of Functional Foods, tak se jedná o téma extrémně komplexní, které se dotýká oborů jako molekulární biologie, chemie, biochemie, fyziologie, genetika a mnohem víc. Právě na tomto webináři se seznámíme se základy této problematiky a společně si vše vložíme do kontextu vlivu, prevence a optimalizace našeho zdraví. Webinář pro vás připravil Ing. Milan Vývoda.

Na co se můžete těšit?

 • Základní terminologie (funkční potravina, nutriceutika, GMO, atd.)
 • Jak se potravina stane funkční?
 • Posouzení účinnosti nutriceutik
 • Kinetika a dynamika nutriceutik
 • Interakce nutriceutik s geny
 • Antioxidanty
 • Antikarcinogeny
 • Potravní vláknina
 • Probiotika
 • Aktuální vědecké poznání
 • Poznatky do praxe

 

Lektorem kurzu je Ing. Milan Vývoda, který vystudoval obor Ekotrofologie (nauka o výživě člověka) na Mendelově Univerzitě v Brně, kde také dále pokračuje jako doktorand v oboru Biologické chemie se specializací na výživu člověka. Dále je aktivním lektorem kurzů
fitness institut, jak pro instruktora fitness a kondičního trenéra, tak pro výživového poradce. Zároveň je zakladatelem fitness spolku BLF TEAM z.s., zaměřeným na vzdělávání veřejnosti v oblasti zdravého životního stylu.

Jak to bude probíhat?

Na webinář není třeba si nic instalovat, plně postačí tvůj webový prohlížeč. Webinář je funkční na počítači, tabletu i mobilu. Ze zkušenosti nejlépe funguje v prostředí Google chrome.

Před webinářem všem registrovaným pošleme odkaz na vstup do místnosti. Ten po tobě bude vyžadovat mail a jméno shodné s tím, které bylo zadáno při registraci na našich stránkách. Po zadání a potvrzení se dostaneš do prostředí ClickMeeting a samotného webináře resp. "waiting roomu". Zde uvidíš odpočet startu semináře. Po zahájení uvidíš na velké obrazovce prezentaci k semináři, vpravo na obrazovce možnost písemné diskuze a vpravo nahoře v rámečku přednášejícího. Zapni si tedy zvuk a již vyčkej na pokyny přednášejícího a samotný webinář.

Kapacita webináře je 100 osob. Registrace se uzavírají v den konání webináře v 9.00 nebo po naplnění kapacity.

Do dvou pracovních dnů od skončení webináře obdržíš mailem osvědčení, prezentaci a záznam. Záznam bude následně k dispozici 7 dní.

Čas konání:  17.00


Rezervace do kurzu

Kurz nemá vypsán žádný termín.

Pokud máte zájem o tento kurz, napište nám pro předrezevaci na info@fitnessinstitut.cz.